تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر

تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر

طبق مشاهدات و مطالعات، یکی از عواملی که در ایجاد خیانت همسر دخیل است، برقراری رابطه ی نامشروع است.

تعریف می کرد:

در رابطه، به همسرم خیانت کردم و با یک رابطه ی نامشروع شروع شد. یکی از دلایلی که به این نوع رابطه روی آوردم این بود که همسرم مرا نمی دید، گویی اصلاً وجود ندارم، دیگر راهی نداشتم و تنها چاره ام پناه بردن به رابطه ای دیگر بود.

در این مقاله قصد داریم به تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر، بپردازیم.

چرا رابطه ی نامشروع

 دلایل برقراری رابطه ی نامشروع که منجر به خیانت همسر می شود، چیست؟

آیا مشکلات در رابطه ی عاطفی، با برقراری رابطه ی نامشروع و منجر شدن به خیانت همسر، حل می شود؟

یکی از مواردی که برای حل خیانت همسر، لازم است نسبت به آن شناخت پیدا کنیم تا آن را رفع نماییم، دانستن دلایل رابطه ی نامشروع است، در واقع گاهی اصلاً نمی دانیم چرا رابطه ی نامشروع اتفاق افتاده است.

لازم است دلایل رابطه ی نامشروع را بدانیم تا با آگاهی بتوانیم چرایی آن را رفع کنیم و در نهایت مسئله ی خیانت همسر یا خیانت در رابطه رفع شود. در اینجاست که به تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر پی می بریم.

 9دلیل برقراری رابطه ی نامشروع که به خیانت همسر منجر می شوند، کدامند

وقتی رابطه عاطفی شما مشکل دارد و شما در سواد عاطفی دچار اختلال هستید یعنی نمی دانید چطور باید آن را سر و سامان بدهید. اولین گزینه ای که به ذهنتان می رسد، برقراری ارتباط با فرد دیگر است که منجر به خیانت همسر می شود.

ممکن است این گزینه، راهی موقتی برای فرار از مشکل باشد.

 

 9دلیل برقراری رابطه ی نامشروع که به خیانت همسر منجر می شوند، کدامند

دلایل رابطه ی نامشروع که منجر به خیانت همسر می شود عبارتند از:

  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل اینکه افراد می خواهند بدانند آیا همچنان بازارشان داغ است؟
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل بحران میان سالی
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل مقایسه
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل تهدید طرف مقابل
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل تلافی
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل یافتن هم درد
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل پیشنهادات بهتر
  • برقراری رابطه نامشروع به دلیل عدم توانایی در برآورده کردن نیازها
  • برقراری رابطه نامشروع غیرعمدی

هر کدام از این دلایل، جهت نبود یا عدم احساس ارزشمندی است، به عبارتی هر کدام از اینها را وقتی مورد بررسی قرار می دهیم به نبود احساس ارزشمندی برمی گردد.

اولین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ بازار داغ

ممکن است احساس کنید علاقه ی شریک زندگی تان به شما کم شده است و یا این که زمان زیادی را با شما سپری نمی کند، یا شاید هم زود ازدواج کرده اید و احساس بی تجربگی می کنید. هر کدام که باشد می خواهید بدانید آیا همچنان بازارتان داغ است یا خیر و رتبه شما در بازار زوج یابی تان چند است. این مورد می تواند یکی از تاثیرات رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر باشد.

حس می کنید بخشی از وجودتان کامل نیست و از این که شریک زندگی تان شما را نادیده می گیرد، ناراحت و افسرده هستید. واقعاً نمی دانید که آیا مشکل از شماست و دیگر جذابیت لازم را از نظر جنس مخالف ندارید یا این که فرصت ها را از دست داده اید و فقط به این علت می خواهید با فرد دیگری ارتباط برقرار کنید که باید شبهات درونی تان را از بین ببرید و خودتان را به خودتان ثابت کنید.

به عبارتی از درون احساس ارزشمندی نمی کنید و مدام در پی تایید گرفتن های بیرونی هستید.

اگر به این دلیل درگیر رابطه نامشروع شدید؛ وقتی قدر و قیمت خودتان را سنجیدید و به بازساری عزت نفس و احساس ارزشمندی خود پرداختید، احتمالاً مجدداً به حالت عادی برمی گردید و خودتان را پیدا می کنید. بخشی از این بازسازی، نیاز به شفا دادن زخم ها و رنجش های شما دارد و لازم است درباره ی این خیانت در رابطه گفتگو کنید.

دومین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ بحران میان سالی

حالا به سنین میان سالی رسیده اید و بیشتر به هدف و معنای زندگی فکر می کنید نمی دانید که آیا فرصت های زندگی تان را از دست داده اید؟ یا وقت تان را تلف کرده اید؟

دوستان هم سن و سال تان هم گرفتار بیماری های مختلف هستند یا فوت کرده اند و هر روز که می گذرد جوانی و شادابی تان را بیشتر از دست می دهید.

روزهای آخر زندگی جلوی چشمانتان به شما دهن کجی می کند و احساس می کنید که باید عزمتان را جزم کنید و در این فرصت باقی مانده کاری انجام دهید،  وحشت و ترس وجودتان را فرا می گیرد و می خواهید “انقلابی” به پا کنید تا موجودیت خود را توجیه کنید.

داشتن معشوقه واقعاً آن چیزی نیست که شما می خواهید بلکه در خصوص پا به سن گذاشتن تان نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید و لازم است برنامه های جدید و جالبی برای زندگی تان طرح ریزی کنید.

پس حواستان به بحران میان سالی باشد چون می تواند یکی از دلایل رابطه ی نامشروع و در نتیجه خیانت به همسر باشد.

سومین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ مقایسه کردن

مقایسه کردن از متداول ترین دلایل برقراری رابطه ی نامشروع در سال های اولیه ازدواج یا روابط نوپا است که منجر به خیانت همسر می شود.

 فردی که از انتخابش مطمئن نیست و نمی داند که تصمیم درستی اتخاذ کرده یا خیر، فردی است که معمولاً به این دلیل کاندید درگیر شدن در رابطه نامشروع شود.

آنها با خود می گویند آیا با فرد دیگر خوشبخت تر می شدم یا این که آیا مشکلات کنونی ام با ورود فرد سوم حل می شود؟

اگر به این دلیل درگیر رابطه نامشروع شدید، لازم است جنبه های خاصی از ارتباطتان را که نیاز به بازسازی دارد، شناسایی کرده و روی آنها کار کنید و هم چنین لازم است به جنبه هایی از خودتان مثل قاطع نبودن در تصمیم گیری و مقایسه کردن ها که می تواند ریشه در هم وابستگی شما داشته باشد، رسیدگی کنید. چاره کار برقراری ارتباط با فرد دیگر نیست اگر متوجه شدید چه نکاتی را باید بدانید، رابطه نامشروع تان را قطع کنید و به زندگی واقعی برگردید.

 

سومین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ مقایسه کردن

چهارمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ تهدید

این نوع از روابط نامشروع به این دلیل آغاز می شود که واقعیت وجودی همسرتان را قبول ندارید، حتی مطمئن نیستید نیاز شما چیست، چه احساساتی دارید یا این که چه کمبودهایی در زندگی مشترکتان دارید و فکر می کنید با از کوره در رفتن می توانید اوضاع را بهتر کنید.

ممکن است سرنخ هایی جا بگذارید و همسرتان مچ شما را بگیرید. در این حالت نیز به فرد سومی نیاز ندارید، بلکه باید با شریک زندگی خودتان مواجهه شوید و او را بپذیرید و همه چیز را رو کنید و به گفتگو بپردازید. این روش بسیار بهتر از برقراری ارتباط با فرد دیگر یا خیانت کردن است و ضرری که از آن متوجه تان می شود بسیار کم تر است.

پنجمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ تلافی

همسرتان یا شریک زندگی تان به شما خیانت کرده است بنابراین شما هم می خواهید تلافی کنید و به او بفهمانید که این کار چه مزه ای دارد. دلیل برقراری ارتباط شما کمبودهای احساسی یا رابطه ی جنسی نیست.

بلکه فقط می خواهید او را اذیت کنید و لجش را درآورید. این رابطه به شما احساس گناه می دهد و از خودتان بدتان می آید و نوعی سوء استفاده از طرف مقابل و خودتان محسوب می شود. به عبارتی چون از درون احساس ارزشمندی نمی کنید، این کار را برای ابراز خود انجام می دهید.

اگر به این دلیل رابطه ای را آغاز کردید، یادتان باشد هدف شما انتقام و تلافی بوده است و مواظب باشید که درگیر جنبه های احساسی آن نشوید که نتیجه عکس بگیرید و به ضررتان تمام شود و شما هم خیانت کرده اید.

در این زمینه مشاوره بگیرید تا یاد بگیرید چطور به مدیریت خشم خود بپردازید. حتماً این مورد را در نظر بگیرید که تلافی و انتقام نشانه ای از عدم احساس ارزشمندی است. این هم یکی از تاثیرات رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر است.

ششمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ یافتن هم درد

وقتی به جای داشتن رابطه جنسی با فردی، سفره ی دلتان را برای او باز می کنید در حقیقت خود را درگیر یکی دیگر از انواع روابط نامشروع می کنید که به خیانت همسر یا خیانت در رابطه منجر می شود به عبارتی یکی از انواع خیانت، خیانت عاطفی است.

در واقع اگرچه، رابطه ی جنسی ممکن است موثر هم باشد ولی به نظر می رسد در قبال نفعی که از رابطه نامشروع تان کسب می کنید، کم اهمیت تر باشد و نوعی مداوای رایگان به حساب می آید. فرد دیگر شما را کاملاً درک می کند! آنها شما را حمایت و تشویق می کنند و این رابطه ی نامشروع که منجر به خیانت همسر می شود، راه فراری برای مشکلاتتان است.

شما برای درمان خود به برقراری رابطه نامشروع نیاز ندارید بلکه نیازمند درمان های حرفه ای هستید که برای شما ارزان تر هم تمام می شود.

هفتمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ پیشنهادات بهتر

روابط نامشروعی که بر اساس یک پیشنهاد بهتر صورت می گیرد،  وقتی اتفاق می افتد که موقعیت شما بالا رود؛ به این مفهوم که شغل بهتری پیدا کرده اید، وزنتان را پایین آورده اید، ظاهرتان بهتر شده است، مدرک تحصیلی بالاتری گرفته اید.

یا این که همسرتان از بیشتر جهات تنزل کرده است زیرا خودش را دست کم گرفته و رابطه تان سست شده است. وقتی ازدواج کردید، همسرتان بهترین گزینه برای شما بود. حالا سن تان بالاتر رفته و تجربه های بیشتری کسب کرده اید و دیدتان نسبت به روابط دور و برتان وسیع تر شده است و فکر می کنید می توانید شرایط تان را بهتر کنید.

به عبارتی اگر با بهتر شدن موقعیت خود از شریک عاطفی تان دل زده شده اید لازم است عشق و دوست داشتن و همچنین انتخاب خود را مجدداً بررسی کنید.

با شریک زندگی تان راجع به احساسات پراکنده و بی سر و سامانتان صحبت کنید و اهدافی را تعیین کنید که هر دوی شما را به یک سطوح برساند. وقتی جنبه ای از زندگی تان را ارتقاء می دهید، معمولاً برای الگوی جدید هزینه بیشتری می پردازید و قبلی ها را از دست می دهید.

شاید لازم باشد دستی روی رابطه تان بکشید و آن را مجدداً احیا و ترمیم کنید، در حقیقت این همان چیزیست که لازم دارید، نه برقراری یک ارتباط نامشروع. این دلیل رابطه ی نامشروع، منجر به خیانت همسر می شود.

هشتمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ عدم برآورده کردن نیازها

همسرتان از انجام کارهایی که به نظرتان لازم است و شما می خواهید سرباز می زند به عنوان مثال عاطفی کردن رابطه تان، صحبت کردن از صمیم قلب، راست گویی و… در نتیجه شما رابطه تان را ریسک می کنید و برای برآورده کردن خواسته هایتان به افراد دیگر رو می آورید.

یک راهبر، مشاور یا درمانگر خوب می تواند به شما کمک کند. شما لازم است احساسات و خواسته هایتان را بشناسید و مهارت گفتگو کردن را یاد بگیرید تا این مورد به خیانت همسر منجر نشود.

نهمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ غیرعمدی بودن

همان گونه که پیش از این نیز گفتیم، تقریباً هر کسی در شرایط زمانی و مکانی خاصی ممکن است درگیر رابطه نامشروع شود. شما واقعاً نمی دانید که چطور یا چرا یکدفعه وارد این ماجرا شدید.

نمی دانید چطور باید این رابطه را فیصله دهید و پریشانی و احساس گناه وجودتان را فراگرفته.

از خودتان می پرسید، چرا این کار را انجام می دهم؟ و پاسخی برای آن ندارید، روابط نامشروع غیر عمدی نشانه ای است از وجود خلائی که شما یا شریک زندگی تان آن را حاشا می کنید.

نیازها، حفره های درونی خود و عقده ها و زخم هایتان را شناسایی کنید و به آنها رسیدگی کنید و رابطه نامشروع تان را خاتمه دهید.  زخم ها و رنجش ها خود عامل مهمی در ایجاد خیانت همسر است که نشان می دهند به شفای زخم ها نیاز داریم.

 

نهمین تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر؛ غیرعمدی بودن

نتیجه:

شاید فکر کنیم برقراری رابطه نامشروع که به خیانت همسر یا خیانت در رابطه منجر می شود یک دلیل دارد در صورتی که دلایل زیادی می تواند برای ایجاد این نوع رابطه وجود داشته باشد که آگاهی و شناخت به این دلایل، به ما در پیدا کردن ریشه و منشا مشکلاتمان کمک می کند.

داشتن رابطه ی نامشروع و خیانت همسر یا خیانت در رابطه، یک نوع فرار است؛ فرار از خودتان و مشکلاتتان و این فرار کردن، توجیه یا انکار، هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه رو به رو شدن با مشکل، پذیرش و پیدا کردن دلیل یا دلایل آن در کیفیت زندگی و روابط شما تاثیرگذار است.

پس یکی از راه حل های رفع خیانت همسر این است که دلایل روابط نامشروع یا به عبارتی تاثیر رابطه ی نامشروع بر خیانت همسر را بشناسیم و به آنها بپردازیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

49 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ترانه مولایی
6 ماه قبل

چقدر این اتفاقات تاثیرات بدی تو جامعه داره

ترانه مولایی
6 ماه قبل

لذت بردم

ترانه مولایی
6 ماه قبل

خسته نباشید عالی بود

ترانه مولایی
6 ماه قبل

اگر سازگاریم باهم ندارید همو اذیت نکنید و طلاق بگیرید

ترانه مولایی
6 ماه قبل

کسایی که مشکل دارن باید برن پیش مشاور تا مشکلشون حل بشه