10دلیل اصلی خیانت مردان و زنان چیست

10دلیل اصلی خیانت مردان و زنان چیست؟

10دلیل اصلی خیانت مردان و زنان چیست؟ وقتی بحث خیانت پیش می آید، هر فردی در این مورد باور و نظراتی دارد و یکی از بارزترین اختلاف نظرها در مبحث خیانت، تفاوت میان زنان و مردان است.

در جمعی نشسته بودم که این گفته ها و پرسش های ذهنی به شکل رایج مطرح می شد:

(همیشه مردان بیش از زنان خیانت می کنند)، (آیا دلیل خاصی دارد که زنان بیشتر خیانت می بینند)، (خیانت در زنان و مردان به یک اندازه وجود دارد اما در مردان آشکارتر است)، (دلایل خیانت در مردان و زنان چیست؟) و…

پاسخ این سوال ها چیست و کدام یک از این باورها و تعاریف رایج، درست است؟

با توجه به تفاوت میان زنان و مردان، دلایل خیانت در هر کدام از آنها متفاوت است که در این مقاله قصد داریم به 10دلیل اصلی خیانت مردان و زنان بپردازیم.

سرفصل ها:

10دلیل اصلی خیانت مردان چیست

یک نظرسنجی از وکلای طلاق در انگلستان در سال 2008 نشان می دهد عمده ترین دلایل تمایل مردها برای داشتن روابط نامشروع و خیانت را ده عامل زیر تعیین می کند:

 •  شهوت
 •  کاهش جذابیتشان در برابر همسر خود و نبود احساس ارزشمندی
 •  مشکلات جنسی؛ رابطه ی جنسی بیشتری می خواهند یا در آن به دنبال تنوع هستند یا معتاد رابطه ی جنسی هستند و اعتیاد به شهوت دارند.
 •  همسران شان درگیر زندگی خانوادگی می شوند و سرشان گرم بچه ها می شود.
 •  توسط زنان دیگر فریفته می شوند.
 •  همسر یا شریک زندگی شان فریبندگی ندارد.
 •  هیجان ناشی از به دست آوردن چیزی
 •  سرزنش شدن از سوی همسر
 •  نمی توانند در خصوص مشکلاتشان با همسر یا شریک زندگی شان گفتگو و صحبت کنند.
 •  تصور مردها از خودشان و نیاز به رابطه جنسی، پا به سن گذاشتن همسر.

 

10دلیل اصلی خیانت مردان چیست

در مقابل مردان، آن چه بیشتر زن ها به دنبال آن هستند رابطه ای متعالی تر از یک تجربه ی جسمی و بدنی است. آنها می خواهند نقشی فراتر از همسر، مادر، دختر یا کارمند داشته باشند.

آنها می خواهند با کسی باشند که خواسته هایی به غیر از بشور و بصاب و… از آنها داشته باشند.

حتی زن هایی که خانه دار نیستند و در محیط کارشان افراد موفقی محسوب می شوند و مورد احترام هستند بعضاً متوجه می شوند که در خانه خود اغلب دست کم گرفته می شوند و مورد توجه و احترام نیستند. از نظر برخی زن ها، موضوع فقط این است که باید عشق روزهای اول آشنایی و ازدواج شان را به یاد مردشان بیندازند و یادآور شوند که آنها نقشی فراتر از یک زن خانه دار دارند.

زن ها همچنین به دنبال افزایش اعتماد به نفس خود هستند. آنها می خواهند مورد پسند واقع شوند بدین معنا که مرد احساس کند همسرش ارزش آن را دارد که به خاطر او ریسک کند. این که آنها برای معاشقه ی خود ارزش قائلند. از نظر زن هایی که در رابطه خیانت می کنند، رابطه ی جنسی عامل اصلی برقراری ارتباط با فرد دیگر نیست، بلکه آنها برای تغذیه نیازهای عاطفی خود این کار را انجام می دهند.

10دلیل اصلی خیانت زنان چیست

 •  احساس تنهایی (مهم ترین علت زنان خانه دار)
 •  عدم توانایی در برقراری ارتباط با همسران شان و گفتگو راجع به مشکلات.
 •  احساس مطلوبیت و مقبولیت از سوی همسرشان ندارند.
 •  عدم قدردانی همسران شان
 •  مشغولیت و گرفتاری بیش از حد شوهران
 •  عدم شور و هیجان در رختخواب
 •  فرار از روزمرگی
 •  نیاز به احساس قدرتمندی در زندگی خصوصی مانند زندگی کاری.
 •  کسالت از زندگی تکراری و یکنواخت.
 •  پیشنهادهایی که درست سر به زنگاه به آنها داده می شود.

 مثال هایی از خیانت مردان و زنان

همه ما با افراد مشهور و قدرتمندی برخورد کرده ایم که ظاهراً هیچ کمبودی در زندگی شان ندارند ولی با این حال آن را در ازای یک رابطه جنسی بی هدف به مخاطره می اندازند.

هاگ گرنت؛ بازیگر محبوب را به یاد می آورید که همسر الیزابت هارلی یکی از دوست داشتنی ترین زنان دنیا بود ولی با این حال زندگی شخصی اش را به خاطر رابطه جنسی با زنی در اتومبیل در کوچه ای خلوت به خطر انداخت و البته لازم به یادآوری نیست که تنیس باز مشهور در آشپزخانه رستوران ژاپنی در لندن به خاطر رابطه ی جنسی با پیشخدمت رستوران دستگیر شد و یا وقتی خبر رسید بیل کلینتون با همان انگشتانی که دنیا را با آنها می چرخاند تن و بدن مانیکا لوانیسکی را لمس کرده، از تعجب، نفس همگان در سینه حبس شد.

چرا مردی که به نظر می رسد هیچ کمبودی نداشت، تا این اندازه حماقت به خرج داده و انزجار آمریکایی ها را بی محابا به جان خریده است؟ در مقابل، بیشتر زن های خیانتکار تاریخ، افراد تنهایی بوده اند که در جستجوی کمبودهای رابطه خود بوده اند که از میان آنها به مرلین مانرو، جانیس جوپلین، آنا و نیکل اسمیت بسنده می کنیم.

عمل این افراد هیچ توجیهی ندارد مگر این که به لیست دلایل خیانت زنان و مردان نگاه مجدد بیندازید.

مریل استریپ در فیلم پل های شهر مدیسون، به آرامش رسیدن یک زن معمولی را از یک ارتباط نامشروع به خوبی به تصویر کشیده بود. او تنها و افسرده بود و از روزمرگی زندگی اش رنج می برد که با پیشنهاد مردی آزاد اندیش و مستقل با بازی کلینت ایستود به عنوان جایگزین هیجان انگیزی برای شوهرش روبرو شد. پیشنهاد را پذیرفت و با موفقیت توانست قضیه را فیصله دهد.

 تفاوت مردان و زنان در خیانت چیست

بیشتر زن ها وقتی در موقعیت رابطه داشتن با فرد دیگر قرار می گیرند، توانایی مدیریت و کنترل آن را دارند ولی مردها این طور نیستند. مشکل عمده مردها ناتوانی در کنترل افکار منطقی در موقعیت های به وجود آمده رابطه جنسی است.

بیشتر مردها معمولاً برای داشتن رابطه، برنامه خاصی در ذهنشان ندارند. اکثراً اتفاقی پیش می آید. به طور کلی تعداد زن های خوش گذران کم تر از تعداد مردها است. اگرچه ظاهر امر نشان می دهد زن های جوان تر تمایل بیشتری به برقراری چنین روابطی دارند.

طی پژوهشی ده ساله نشان داده شده است که زن ها نیز به اندازه مردها به همسر یا معشوق خود خیانت می کنند. خصوصاً زن های جوان تر، اما خلقت و طبیعت زن ها طوری است که نسبت به مردها دوست داشتنی تر و لطیف ترند و سطح هورمون محرک تستسترون شان پایین تر و سطح هورمون اکسی توسین یا هورمون عشق و نوازششان بالاتر است. بنابراین تمایل کمتری برای انجام رابطه ی جنسی فیزیکی دارند.

علاوه بر آن، زن ها بر این باورند که باید مهم ترین فرد در زندگی، شریک شان باشند زیرا آنها مردشان را شماره یک زندگی شان می دانند.

بسیاری از زن ها خواسته های خود را قربانی حمایت از همسرانشان می کنند، فرزندان او را بزرگ می کنند و نسبت به او وفادار هستند و اهمیتی نمی دهند که چه اتفاقی می افتد.

اکثریت آنها به برقراری رابطه و تماس جسمی با فردی غیر از همسرشان حتی فکر هم نمی کنند. و ایشان همین انتظار را از همسرشان دارند.

در اینجا لازم است نسبت به تفاوت های میان زنان و مردان شناخت و آگاهی پیدا کنیم.

مشکل اینجاست که مردها از لحظه ای که بلوغ می رسند همیشه آماده رابطه ی جنسی هستند و تا آخرین لحظه های عمرشان این آمادگی را دارند. ولی همین طور که پا به سن می گذارند، این توهم در آنها ایجاد می شود که توانایی بدنی شان تحلیل رفته است. انگیزه انجام عمل جنسی ممکن است در طی زمان کم شود ولی در بیشتر دوران زندگی شان، مغز مردها همیشه بسیار آماده است.

 تفاوت مردان و زنان در خیانت چیست

 

نتیجه:
پس بنابراین یکی از مباحث شناختی که در موضوع خیانت رابطه ی عاطفی به کار می آید، آگاهی نسبت به دلایل خیانت در زنان و مردان (کتاب تفاوت هایی که زنان و مردان دارند از جان گری) است.

در واقع با شناخت نسبت به این تفاوت ها و دلایل، بسیاری از سوال های ذهنی ما پاسخ داده می شود و از گنگ بودن و بیراهه رفتن دور می شویم و بهتر می توانیم در مسیر رشدی خود و همچنین روابطمان پیش برویم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

47 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرجس
6 ماه قبل

ممنون اقای قورچیان عالی بود

نرجس
6 ماه قبل

فوق‌العاده بود واقعا مقالتون

نرجس
6 ماه قبل

خسته نباشید💜

نرجس
6 ماه قبل

باید راه درست جلو جوونا باشه تا بفهمن چکار باید بکنند

نرجس
6 ماه قبل

لذت بردم چون خیلی کم راجب این موضوعات صحبت می کنند