چگونه پولدار شوم+چگونه برخی انسان ها یک شبه پولدار می شوند

چگونه پولدار شوم؟+چگونه برخی انسان ها یک شبه پولدار می شوند؟

به هر دری می زدم و توی هر زمینه ی شغلی که وارد می شدم، موفق نمی شدم.

سالها تمام قصدم این بود که آدم پولداری شوم و به توصیه ی خیلی از افراد باید به دنبال یادگیری مهارت های بیشتر و همچنین تزریق انگیزش بیشتر، می رفتم اما باز هم موفق نمی شدم تا روزی به طور اتفاقی با فردی که ثروتمند بود برخورد کردم و موضوع خود را با او در میان گذاشتم و گفت: مسیر پولدار شدن و ثروتمند ماندن نیازمند اصولی است که تا به الان انجام نداده ای و هر مسیری را که تا الان طی کرده ای، بیراهه بوده است…

از او پرسیدم پس؛

 چگونه پولدار شوم؟

چگونه فردی پولدار و ثروتمند باقی بمانم؟

دلیل پولدار شدن بعضی آدم ها چیست؟

و…

در این مقاله قصد داریم به موضوع پول و ثروت  بپردازیم.

  

سرفصل ها

 

بازی های درونی و بیرونی برای دستیابی به پول

ما در دنیایی از دوگانگی ها زندگی می کنیم؛ بالا و پایین، تاریک و روشن، گرم و سرد، درون و بیرون، آهسته و تند، چپ و راست. اینها تنها نمونه های کمی از هزاران قطب متضاد است که برای وجود داشتن یک قطب، قطب دیگر نیز حتماً باید وجود داشته باشد. آیا ممکن است چپ وجود داشته باشد و راست نباشد؟

امکان ندارد، در نتیجه همان طور که قانون هایی در بیرون از ما برای دستیابی به پول وجود دارد، باید قانون هایی نیز در درون ما برای آن وجود داشته باشد. قوانین بیرون از ما مواردی مثل اطلاعات تجاری، نحوه اداره کردن پول و روش های سرمایه گذاری که اینها همه ضروری و لازم هستند ولی بازی درونی ما نیز خیلی مهم است. می توان این را به یک نجار و ابزار کار او تشبیه کرد.

داشتن ابزار مدرن و خوب برای نجار ضروری است اما مهارت نجار که آن ابزارها را بتواند با مهارت به کار ببرد، مهم تر می باشد. دیدگاهی معروف است که می گوید، تنها قرار داشتن در زمان صحیح و در مکان صحیح کافی نیست بلکه شما باید آدم درستی نیز باشید که در زمان و مکان صحیح قرار دارید.

پس مهم این است که شما چگونه هستید؟ چطور فکر می کنید؟ اعتقادات شما کدامند؟ ویژگی ها و عادات شما چیست؟ واقعاً در مورد خودتان چه احساسی دارید؟ تا چه حد به خودتان اطمینان دارید؟

تا چه حد با دیگران خوب ارتباط برقرار می کنید؟ چه قدر به دیگران اعتماد دارید؟ آیا واقعاً احساس می کنید که استحقاق ثروتمند شدن و پولدار شدن را دارید؟ توانایی شما برای عمل کردن با وجود ترس، نگرانی، عدم اطمینان و ناراحتی تا چه اندازه است؟ آیا وقتی سرحال نیستید می توانید دست به اقدامی بزنید؟

حقیقت این است که شخصیت شما و نحوه تفکر و اعتقادات شما نقش اصلی را در تعیین میزان موفقیت و ثروتمند شدن شما بازی می کند. استوارت وایلد می گوید: (کلید موفقیت، بیدار کردن انرژی نهفته در خودتان است.

وقتی این کار را انجام دهید، مردم به طور طبیعی جذب شما خواهند شد و هر وقت نزد شما حاضر شدند آنها را پذیرا شوید) اصلی برای پولدار شدن و ثروتمند شدن وجود دارد؛ درآمد و میزان دریافت پول شما فقط به میزان عملکردتان افزایش می یابد.

 

بازی های درونی و بیرونی برای دستیابی به پول

 

چگونه برخی انسان ها به طور ناگهانی پولدار می شوند

آیا در مورد آدم هایی که به طور ناگهانی وضع مالی خوبی پیدا می کنند چیزی شنیده اید؟ یا برعکس، آیا به افرادی هم که پول زیادی داشتند ولی آن را از دست دادند یا اینکه با فرصت های مالی خوب شروع کردند اما عاقبت برای آنها این فرصت ها بد و نامطلوب شدند، توجه کرده اید؟ اکنون می توانید علت واقعی آن را بفهمید. ممکن است آن را به علت های دنیای بیرون مثل بدشانسی، رکود اقتصادی، شریک ناجور یا از این قبیل چیزها نسبت بدهید.

با این حال در دنیای درون ما مسئله چیز دیگری است. یعنی اگر به پول زیاد دست یابید ولی از نظر درونی آمادگی آن را نداشته باشید، فرصت های پولدار شدن و ثروتمند شدن شما خیلی کوتاه است و زود آن را از دست خواهید داد. عده زیادی از مردم ظرفیت درونی برای ایجاد یا حفظ مقدار زیادی پول را ندارند و پول زیاد برای آنها دردسر می شود.

به ثروتمندان خودساخته توجه کنید، وقتی پول خودشان را از دست می دهند، معمولاً در مدت زمان کوتاهی به حالت قبلی خود برمی گردند. مثال خوب برای این مورد دونالد ترامپ است. ترامپ میلیاردری بود که همه ثروت و پول خود را از دست داد و چند سال بعد به همان پول یا حتی بیشتر از آن دوباره دست یافت.

چرا این حالت اتفاق می افتد؟ چون برخی از ثروتمندان خودساخته ممکن است پول خود را از دست بدهند ولی هیچ وقت مهم ترین جزء موفقیت خود را از دست نمی دهند و آن ذهنیت ثروتمندشان است. البته در مورد دونالد، ذهنیت او روی میلیارد تنظیم شده بود و بنابراین او حتی نمی توانست یک میلیونر باشد! اگر دونالد هدفش را روی یک میلیون دلار می گذاشت، فکر می کنید او در رابطه با موفقیت مالی و همچنین پولدار شدنش چه احساسی داشت؟

اغلب مردم با این نکته موافق هستند که احتمالاً او احساس ورشکستگی می کرد به خاطر اینکه ترموستات مالی دونالد ترامپ در ذهنش روی رقم میلیارد تنظیم شده بود نه رقم میلیون. بیشتر مردم ترموستات های ذهنشان برای به دست آوردن هزار دلار، برخی برای چند صد دلار و برخی حتی زیر صفر تنظیم شده است! و بدون آنکه علتش را بدانند، هیچ حرکتی از خودشان برای کسب پول انجام نمی دهند.
واقعیت این است که بیشتر مردم به ظرفیت واقعی خود دست نمی یابند. تحقیقات نشان می دهد که هشتاد درصد مردم از نظر مالی آزاد نیستند که هر چه می خواهند باشند و هشتاد درصد ادعا می کنند که واقعاً خوشحال نیستند.

دلیل آن ساده است، چون بیشتر مردم ناآگاهند و کمتر وضعیت را تحت کنترل خودشان دارند. آنها در زندگی خود براساس آنچه می توانند ببینند، حرکت می کنند و از نظر فکر و عمل سطحی نگر هستند.

 

چرا بعضی آدم ها پولدار می شوند و پولدار می مانند

درختی را در نظر بگیرید. فرض کنیم این درخت نمایانگر زندگی است. روی این درخت میوه های متعددی وجود دارد. در زندگی ما میوه ها همان نتایجی هستند که از اعمال خود می گیریم. پس ما به میوه ها نگاه می کنیم و از دیدن آنها شادمان می شویم. تعدادشان کافی نیست، خیلی کوچکند، طعم خوبی ندارند پس از ما چه کاری ساخته است؟

ما بیشتر توجه خود را معطوف به میوه ها یا نتایج کار خود می کنیم اما حقیقتاً چه عاملی آن میوه های خاص را به وجود می آورد؟ آری این بذری که در زیر زمین است محصول روی زمین را ایجاد می کند. این نادیدنی ها هستند که دیدنی ها را می سازند. یعنی چه؟ یعنی اینکه اگر ما خواهان تغییر دادن میوه ها هستیم، اول باید ریشه ها را تغییر دهیم. اگر مایلید مواردی که در زندگی قابل دیدن هستند را تغییر دهید، باید آنچه را قابل دیدن نیست تغییر بدهید.

البته ممکن است برخی از مردم فقط آنچه را می بینند باور داشته باشند. من یک سوال از این افراد دارم، چرا شما زحمت پرداختن قبض برق ماهیانه را به خود می دهید در صورتی که برق را نمی بینید اما آن را تشخیص می دهید و از نیروی آن استفاده می کنید؟ اگر شکی به وجود آن دارید، می توانید انگشت خود را در پریز برق فرو کنید و تضمین می کند که به سرعت شک شما برطرف خواهد شد!

تجربه نشان می دهد آنچه را در این دنیا نمی توانید مشاهده کنید، از آنچه قابل دیدن است قوی تر است. ممکن است شما با این عبارت موافق یا مخالف باشید ولی به میزانی که این اصل را در زندگی خود به کار نمی برید به زحمت و دردسر می افتید. چرا؟ چون شما برخلاف قانون طبیعت حرکتمی کنید، قانونی که براساس آن آنچه درون زمین است، آنچه را می سازد که روی آن است. به عبارت دیگر، آنچه نامرئی است و دور از دید ما، آنچه را که مرئی است به وجود می آورد.

به عنوان یک انسان ما بخشی از طبیعت هستیم و از آن جدا نیستیم، در نتیجه وقتی خودمان را در راستای قانون های حاکم بر طبیعت قرار دهیم و روی ریشه ها یا همان دنیای درونمان کار کنیم، زندگی ما به آرامی جریان می یابد و وقتی این کار را نکنیم، زندگی سخت و خشن می شود.

در هر جنگل، مزرعه یا باغی که در این دنیا وجود دارد، این قانون صادق است که آنچه در زیرزمین است آنچه را روی آن قرار دارد به وجود می آورد. به همین خاطر است که توجه نمودن شما بر میوه هایی که تا کنون به وجود آورده اید، بیهوده و بدون ثمر است.

شما نمی توانید میوه هایی را که قرار است در آینده به وجود بیایند تغییر دهید ولی برای این منظور باید زمین را بکنید و ریشه ها را تقویت کنید.اصلی دیگر برای پولدار شدن وجود دارد؛ اگر می خواهید میوه ها را تغییر دهید، اول باید ریشه ها را تغییر بدهید. اگر می خواهید دیدنی های زندگی را تغییر دهید، باید اول نادیدنی ها را تغییر دهید.

 

چرا بعضی آدم ها پولدار می شوند و پولدار می مانند

کدام جنبه های زندگی در پولدار شدن تاثیر می گذارند

یکی از مهم ترین مواردی که تا کنون می توان فهمیده باشید، این است که ما نمی توانیم فقط روی یک جنبه از وجود خود زندگی کنیم، بلکه ما در آن واحد حداقل در چهار حوزه مختلف زندگی سیر می کنیم. این چهار حوزه عبارتند از دنیای مادیات، دنیای ذهنیات، دنیای احساسات و دنیای معنویات.

آنچه را اغلب مردم هرگز تصورش را نکرده اند، این است که حوزه دنیای مادی تقریباً نسخه چاپ شده آن، سه حوزه دیگر است. مثلاً فرض کنید که نامه ای را در کامپیوتر خود تایپ کرده اید.کلید چاپ را می زنید و آن نامه را از داخل چاپگر بیرون می آورد. وقتی به نسخه اصلی خودتان نگاه می کنید، با کمال تعجب می بینید که یک غلط چاپی در آن وجود دارد. سپس از ابزار پاک کن کامپیوتر خود کمک می گیرید و آن غلط چاپی را پاک می کنید.

دوباره کلید چاپگر را می زنید و همان غلط را در نامه چاپ شده می بینید. اوه خدای من چطور ممکن است؟ شما آن را پاک کرده بودید. این بار اندازه ابزار پاک کن را بزرگ تر می کنید و بیشتر و محکم تر روی کلمه غلط می کشید. حتی یک راهنمای سیصد صفحه ای را برای پاک کردن موثرتر می خوانید. حالا تمام ابزارها و دانش مربوط را به کار گرفته اید.

آماده هستید، کلید چاپ را می زنید ولی دوباره همان غلط وجود دارد، با کمال تعجب داد می زنید: هرگز چطور ممکن است؟ اینجا چه خبر است؟ آیا من در دنیای برزخ هستم؟! ایرادی که در اینجاست این است که مشکل واقعی را شما با تغییر دادن روش چاپ یا همان دنیای مادی نمی توانید برطرف کنید و این فقط با تغییر دادن برنامه یا همان دنیای معنوی، احساسی و ذهنی است که عوض می شود.

اصلی برای پولدار شدن که از این موضوع می توان دریافت کرد این است که پول یک نتیجه است، ثروت یک نتیجه دیگر. سلامتی، بیماری و حتی وزنی که دارید همه و همه نتایج هستند. ما در دنیای علت و معلول زندگی می کنیم.

آیا شنیده اید که عده ای می گویند مشکل اصلی آنها بی پولی است؟ مشکل اصلی بی پولی نیست.

بی پولی کاملاً نشانه مواردی است که در زیر در جریان است. بی پولی یک معلول است، پس علت آن چیست؟ دنیای درون.

خلاصه این علت چنین است که تنها راه برای تغییر دادن دنیای بیرون از خودتان تغییر دادن دنیای درون شماست. هر نتیجه ای که می گیرید، مانند ثروتمند شدن یا فقیر شدن، خوب یا بد، مثبت یا منفی، همیشه به خاطر داشته باشید که دنیای بیرون انعکاسی است از دنیای درون شما. اگر کارها در زندگی بیرون شما به خوبی نمی گذرد به خاطر آن است که کارهای درونی شما خوب نمی گذرند. به همین سادگی!

 

کدام جنبه های زندگی در پولدار شدن تاثیر می گذارند

نتیجه:

پس برای پولدار شدن و ثروتمند شدن منحصراً قوانین بیرونی کافی نیست بلکه آنچه مهم و در اولویت است، قوانین درون است به عبارتی تا زمانی که نتوانیم بر ریشه های درونی خود کار کنیم و حال درونی ما خوب نباشد، هیچ چیز در بیرون از ما حل و درست نمی شود.

بنابراین علاوه بر عوامل بیرونی، بازی ها و قوانینی در درون وجود دارد که برای دستیابی به پول و ثروت، کلیدی و مهم هستند.

وقتی از دنیای درون صحبت می شود منظور افکار، اعتقادات (ذهنیات)، احساسات و جنبه ی معنوی ماست. برای چگونه پولدار شدن لازم و ضروری است به این دنیای درون سفر کنیم. در واقع دنیای درون و کشف خود به سوال مهم ما در رابطه با اینکه چگونه پولدار شوم، پاسخ می دهد.

در این مقاله به سه اصل درونی، پیرامون پولدار شدن و ثروتمندی پرداختیم که عبارتند از؛

  • درآمد و پول شما فقط به میزان عملکردتان افزایش می یابد.
  • اگر می خواهید میوه ها را تغییر دهید، اول باید ریشه ها را تغییر بدهید. اگر می خواهید دیدنی های زندگی را تغییر دهید، باید اول نادیدنی ها را تغییر دهید.
  • پول یک نتیجه است، ثروت یک نتیجه دیگر سلامتی، بیماری و حتی وزنی که دارید همه و همه نتایج هستند. ما در دنیای علت و معلول زندگی می کنیم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناهید حیدری
7 ماه قبل

سپاسگزارم

رامین
7 ماه قبل

من واقعاً از همه کارهای شما قدردانی می کنم

علی
7 ماه قبل

شما باعث می شوید من بهترین نسخه از خودم باشم

هادی
7 ماه قبل

اگر افراد بیشتری مثل شما باشند دنیا مکان بهتری خواهد بود!😍

سحر
7 ماه قبل

استادمن با شما یادگرفتم که چگونه زنده باشم و چگونه زندگی کنم ممنون ازشما🌸