10 روش حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت

10 روش حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت

بعد از خیانت، روشی برای حفظ رابطه ی عاطفی و زندگی مشترک هست؟

خیانت، موضوعی است که وقتی در رابطه ای پیش می آید در ابتدا فرد به این فکر نمی کند که برای حفظ رابطه اش بعد از خیانت چه کار کند. در واقع اوایل، دچار حالاتی بعد از خیانت می شود مثل افسردگی، انزوا و بر هم خوردن روال طبیعی زندگی  اما بعد از مدتی در پی آن است که چگونه رابطه اش درست می شود، چگونه بعد از خیانتی که اتفاق افتاده می تواند زندگی مشترک و رابطه ی عاطفی را حفظ کند یا به عبارتی چگونه رابطه ای که در آن وقت و انرژی و عمر خود را گذاشته است را نجات دهد؟

در این مقاله قصد داریم به10روش حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت بپردازیم.

روش های حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت

اولین روش بعد از خیانت، برقراری ارتباط و گفتگو

اولین روش یا گام در خصوص حفظ زندگی مشترک و ترمیم رابطه بعد از خیانت همسر،  صحبت کردن و گفتگو در خصوص دلایل خیانت و مسائل به وجود آمده است. صادق باشید و از سوال پرسیدن نترسید حتی اگر پاسخ آن را دوست ندارید. تنها این پاسخ ها هستند که قفل کلید آینده را باز می کنند. اگر نمی توانید گفتگو کنید و از صحبت کردن در رابطه ترس دارید، به باورهای مربوط به احساس ارزشمندی شما برمی گردد.

دومین روش بعد از خیانت، رک و بی پرده صحبت کنید

دومین روش حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت این است که رک و بی پرده یا به عبارتی واضح صحبت کنید. اگر با فرد دیگری ارتباط داشتید، قبول کنید که کارتان اشتباه بوده و نشان دهید که از صمیم قلب می خواهید رابطه تان را حفظ کنید. ممکن است از نتایج این کار بترسید اما اعتراف کردن شانس بیشتری برای بهبود اوضاع پیش رویتان قرار می دهد.

تا این که شریک زندگی تان آن را از دیگران بشنود. اغلب جرات افشاء رابطه تنها چیزی است که برای حفظ زندگی مشترک و ترمیم رابطه ی  نیمه جان ازدواج تان لازم است. زیرا این کار اغلب شک اولیه برای دست برداشتن از کارتان و بازبینی و بهبود رابطه پیشینیانتان را برای شما فراهم می آورد.

 سومین روش بعد از خیانت، از مقصر دانستن هم دست بردارید

 یکی از روش های حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت این است که از مقصر دانستن هم دست بردارید. برای کاری که انجام داده یا نداده اید، این رفتار مقصر پنداشتن، روش صحیحی نیست و به شما کمک نخواهد کرد که پرده از رابطه همسرتان بردارید و نمی توانید به دلایلی که منجر به برقراری رابطه او با غیر شده است، پی ببرید.

 

 سومین روش بعد از خیانت، از مقصر دانستن هم دست بردارید

چهارمین روش بعد از خیانت، عجولانه تصمیم نگیرید

چهارمین روش برای حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت این است که از تصمیم عجولانه پرهیز کنید. بگذارید کمی از التهاب حادثه کاسته شود. این باعث می شود بتوانید برآورد منطقی ار وضعیت به وجود آمده داشته باشید. پس از یک مدت کوتاه، آرام تر می شوید و می توانید تصمیمات عمده ای درباره آینده رابطه تان بگیرید و با خشم در برابر خیانت همسر تصمیم نگیرید.

پنجمین روش بعد از خیانت، مدت زمانی را برای ناراحتی و سوگواری در نظر بگیرید

آن رابطه همان طور که می دانید تمام شده است و دیگر برنمی‌گردد. لازم است احساسات خود را سرکوب نکنید و برون ریزی داشته باشید. این یکی از روش های حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت همسر است.

ششمین روش بعد از خیانت، اگر نمی توانید به زبان بیاورید، آن را بنویسید.

این روش یکی از بهترین راه ها  برای مردهایی است که در بیان احساسات و ترس خود دچار مشکل هستند. صحبت کردن از ویژگی های بارز مردها نیست، بنابراین آنها نمی توانند به راحتی به تجزیه و تحلیل یک رویداد بعد از وقوع آن بپردازند.

هفتمین روش بعد از خیانت، لیست تهیه کنید

هفتمین روش حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت، تهیه ی لیست است. شما و شریک زندگی تان باید لیستی از تغییرات لازم برای ترمیم صحیح یا حفظ رابطه تان بعد از خیانت تهیه کنید. معمولاً موارد ذکر شده در لیست افراد بسیار ساده و پیش پاافتاده است و جای بسی تعجب است که چرا افراد پیش از وقوع خیانت همسر خود، نتوانسته اند این نکات ساده را تشخیص دهند اما مشکل، اختلافاتی است که در زیر زندگی روزمره خانوادگی دفن می شود و بالاخره روزی فوران می کند.

 هشتمین روش بعد از خیانت، با خود مهربان باشید

 برای مدتی خود را از انجام کارهای غیرضروری معاف کنید زیرا کیفیت زمان با هم بودنتان را پایین می آورد و مانع از این می شود که به هم احساس خوبی منتقل کنید. این هم یک دیگر از روش های حفظ زندگی مشترک بعد از خیانت همسر است.

نهمین روش بعد از خیانت، روی عزت نفس خود کار کنید

پس از رو شدن خیانت همسر ، تنها ازدواجی دوام می آورد که ندامت و پشیمانی منطقی در هر دو طرف به وجود بیاید اما نباید به این حس اجازه بدهید بر شما غلبه کند. سعی کنید آن را به یک نتیجه گیری منطقی بدل کنید.بهترین راه برای خلاصی از احساس گناه، پذیرش سهم خودتان در وقوع این اتفاق و جایگزین کردن آن با نکات مثبت زندگی است. به عبارتی یکی از مولفه های عزت نفس، خودپذیری است.

پس برای حفظ زندگی مشترک و ترمیم رابطه ی خود حتما روی عزت نفس و همچنین احساس ارزشمندی خود کار کنید که یکی از روش های مهم بعد از خیانت همسر است.

 

نهمین روش بعد از خیانت، روی عزت نفس خود کار کنید

 

دهمین روش بعد از خیانت، شفای زخم ها

یکی از راهکارهایی که بسیار لازم است آن را برای ترمیم رابطه و حفظ زندگی مشترک به شکل سالم، با خود و شریک عاطفی مان انجام دهیم، فرآیند شفادهی زخم ها و رنجش هایمان است که در ابتدا باید به شناسایی زخم هایی که در طول زندگی مان داشته ایم، بپردازیم.

 نتیجه:

پس در این مقاله به 10 روش حفظ زندگی مشترک و ترمیم رابطه ی عاطفی بعد از خیانت پرداختیم که لازم است هر کدام از این روش ها را بعد از وقوع خیانت و برای حل آن در رابطه ی عاطفی مان عملی کنیم تا در نهایت به ترمیم و بازساری فردی خود و یک رابطه ایده آل  نزدیک شویم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

91 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرجس کمالی
6 ماه قبل

زندگب مشترک ارزشمنده لطفا خرابش نکنید

نرجس کمالی
6 ماه قبل

خیانت نکنید که بعدشم دنبال راه و چاره باشید

الی
6 ماه قبل

سپاس واقعا مقاله خوبی بود

الی
6 ماه قبل

تلاش کنید و بجنگید واسه عشقتون نزارید نابود بشه

فهیمه ناصری
6 ماه قبل

زندگی مشترک باید با تعهد کامل باشه