پول در آدم های فقیر و پولدار + 2 راهکار پول در آوردن

پول در آدم های فقیر و پولدار + 2 راهکار پول در آوردن

از خودتان بپرسید؛
هدف شما از پول درآوردن چیست؟
آیا هدف شما از پول درآوردن فقط امنیت خاطر است؟
آیا متعهد به ثروتمند شدن و پولدار شدن هستید یا فقط در آرزوی آن هستید؟
آیا فقط ثروت و پول و پولدار شدن را طلب می کنید اما در حقیقت هیچ تناسبی با عملکرد یک آدم پولدار ندارید؟

در این مقاله قصد داریم چند راهکار پول در آوردن را در اختیار شما قرار دهیم و به موضوع پول در آدم های پولدار و فقیر و تفاوت های مهم آنها بپردازیم.

هدف از پول درآوردن در آدم پولدار و فقیر

آدم های ثروتمند و پولدار با هدف برنده شدن با پول بازی می کنند، آدم های فقیر با هدف بازنده نشدن با پول بازی می کنند. آدم های فقیر در بازی با پول به جای حالت تهاجمی، حالت تدافعی دارند. اجازه دهید از شما بپرسم (اگر شما در هر بازی یا در هر ورزشی فقط روی دفاع کردن تکیه کنید، شانس شما برای بردن چقدر است؟) بیشتر مردم می دانند که خیلی کم یا هیچ.

با این حال دقیقاً معلوم می شود که هدف بیشتر مردم از بازی کردن با پول چیست. اولین هدف آنها به جای به وجود آوردن ثروت، پول و برکت، زنده ماندن و امنیت خاطر است. خب، هدف و منظور شما کدام است؟ مقصود واقعی شما چیست؟

هدف آدم هایی که به معنای واقعی ثروتمند و پولدار هستند، داشتن دارایی و خیر و برکت زیاد است نه کم، مقدار زیادی پول.

خب، هدف عمده آدم های فقیر و بی پول چیست؟ در همین حد که از عهده پرداخت هزینه ها بربیایند کافی است، که در این صورت مثل این است که برایشان معجزه شده باشد! وقتی تصمیم شما این باشد که به اندازه ای پول داشته باشید که بتوانید هزینه هایتان را بپردازید، این دقیقاً همان مقداری خواهد بود که به دست خواهید آورد؛ فقط برای پرداخت هزینه ها نه حتی یک ذره بیشتر!

آدم های طبقه متوسط لااقل یک گام جلوتر می روند و یک گام برداشتن هم خیلی بد است. هدف بزرگ آنها در زندگی و در این دنیای پهناور رسیدن به کلمه مورد علاقه آنها یعنی راحت بودن است و فقط می خواهند راحت باشند؛ اما تفاوت بزرگی بین راحت بودن و ثروتمند شدن یا پولدار شدن است.

مسئله این است که اگر هدف شما این باشد که راحت باشید، هرگز فرصت ثروتمند شدن را نخواهید یافت؛ ولی اگر هدف شما ثروتمند شدن باشد، فرصت های یک زندگی راحت داشتن نیز برای شما به وجود خواهد آمد.

اگر هدف شما رسیدن به ستارگان باشد، لااقل به ماه خواهید رسید. آدم های فقیر و بی پول حتی به بالاتر از سقف خانه خود فکر نمی کنند و از اینکه موفق نمی شوند، تعجب هم می کنند. اگر می خواهید ثروتمند و پولدار شوید، هدف شما باید ثروتمند شدن باشد نه فقط به اندازه ای که هزینه ها را بپردازید و نه فقط به اندازه ای که احساس راحتی کنید. ثروتمند یعنی ثروتمند!

 

هدف از پول درآوردن در آدم پولدار و فقیر

راهکار پول در آوردن

 • دو هدف مالی را که نشان دهنده هدف شما برای ایجاد فراوانی و پول، نه برای متوسط بودن یا فقیر نشدن در زندگی است بنویسید.

برای رسیدن به اهدافی با در نظر گرفتن موارد زیر طرحی بنویسید:

 • درآمد سالانه
 • کل دارایی

دست یابی به این اهداف را طبق یک برنامه زمانی واقعی عملی کنید، با این حال هم زمان این را به خاطر داشته باشید که ستاره ها را هدف بگیرید.

 • به رستورانی غیر از آنکه تا به حال می رفتید بروید و غذایی را بدون اینکه در مورد قیمت آن بپرسید به قیمت بازار سفارش دهید.(اگر پول کم دارید، می توانید با یک نفر دیگر شریک شوید.)

 

 تعهد یا آرزومندی در کسب پول و ثروت

آدم های ثروتمند و پولدار متعهد به پولدار شدن هستند.
آدم های فقیر آرزومند ثروتمند شدن و پولدار شدن هستند.
اگر از بیشتر مردم بپرسید که آیا مایل هستند پولدار شوند یا نه، این سوال را احمقانه می دانند و می گویند: (مسلم است که می خواهم ثروتمند شوم.) منتها حقیقت این است که بیشتر مردم به طور جدی نمی خواهند ثروتمند شوند!

چرا؟ چون در ذهن ناخودآگاه آنها پرونده های منفی زیادی در مورد ثروت و دارایی وجود دارد که به آنها می گوید برای ثروتمند شدن مشکلاتی وجود دارد.
یکی از سوالاتی که لازم است بپرسیم این است که؛ سر راه ثروتمند شدن یا تلاش برای ثروتمند شدن چه موارد منفی ای وجود دارد؟ پاسخ های زیر نمونه پاسخ هایی هستند که برخی افراد به این سوال می دهند. نگاه کنید و ببینید آیا ارتباطی با شما دارند.

 •  اگر پول را به دست بیاورم و بعد آن را از دست بدهم، احساس شکست خواهم کرد.
 •  نمی دانم مردم مرا به خاطر پولم دوست دارند یا به خاطر خودم.
 •  من درآمد مشمول مالیات زیادی پیدا خواهم کرد و مجبور خواهم بود نیمی از پولم را به دولت مالیات بدهم.
 •  کار خیلی سختی است.
 •  سلامتی خودم را از دست می دهم.
 •  دوستان و خانواده ام خواهند گفت: (فکر می کنی تو کی هستی؟) و از من انتقاد می کنند.
 •  هر کسی از من انتظار کمک خواهد داشت.
 •  در معرض خطر ربوده شدن خواهم بود.
 •  اینکه من این همه ثروت را اداره کنم مسئولیت سنگینی خواهد بود. باید از نحوه سرمایه گذاری سر دربیاورم، باید برای مالیات دادن و حفظ سرمایه ام نگران باشم.

هر کدام از ما دارای یک پرونده ثروت و پول در یک قفسه بایگانی به نام ذهن هستیم. این پرونده دربرگیرنده باورهای شخصی ما و از جمله اینکه چرا پولدار شدن مورد خوبی می تواند باشد است. با این حال برای بیشتر مردم نیز این پرونده شامل اطلاعاتی در این باره است که چرا پولدار شدن مورد خوبی نیست؛ یعنی این افراد پیام های داخلی در مورد پول و پولدار شدن را با هم مخلوط می کنند و بخشی از آنها با خوشحالی می گویند:

(پول بیشتر داشتن، زندگی را بانشاط تر می کند.) اما بعد بخش دیگری به فریاد می آید: (اوه، من باید مثل سگ کار کنم! کجای این مورد بانشاط تر است؟) یک قسمت می گوید: (با پولدار شدن می توانم به همه دنیا مسافرت کنم.) بعد قسمت دیگر نجوا می کند: (اوه، بعد هر کس در دنیا از تو صدقه می خواهد.) این پیام های مختلط ممکن است بی غرض باشند؛ ولی در واقع اینها یکی از اصلی ترین دلایل پولدارنشدن بیشتر مردم است.

می توانید از این زاویه نیز به موضوع نگاه کنید که عالم شبیه به یک صندوق پستی بزرگ است که دائم آدم ها، وقایع و موارد مختلفی به شما تحویل می دهند. با ارسال کردن پیام های انرژی دار به عالم که بر اساس باورهای شماست، به این صندوق پستی سفارش می دهید که چه مورد را می خواهید تحویل بگیرید. تکرار می کنم، بر اساس قانون جذب، عالم به بهترین وجه، درخواست شما را اجابت و از شما حمایت می کند ولی اگر پیغام های مخلوطی را در پرونده خود داشته باشید، عالم نمی تواند بفهمد که واقعاً چه موردی را می خواهید.

یک لحظه عالم می شنود که می خواهید پولدار شوید، پس فرصت هایی را برای ثروتمند شدن برای شما ارسال می کند؛ اما بعد از شما می شنود که می گویید: (آدم های پولدار حریص هستند.) و به همین خاطر عالم از شما حمایت می کند تا پول بیشتری نداشته باشید. بعد شما فکر می کنید که پول بیشتر داشتن زندگی را خیلی بانشاط تر می کند؛ به همین خاطر عالم بیچاره گیج و مات شده و دوباره شروع به ارسال پیام هایی برای پولدار شدن شما می کند. روز بعد چون خلق تنگی دارید فکر می کنید که پول هم این قدرها مهم نیست!

سرانجام عالم درمانده می شود و فریاد برمی آورد، (اول ذهن مغشوش خودت را درست کن! من موقعیتی را که می خواهی برایت فراهم می کنم. فقط به من بگو آنچه می خواهی چیست؟)

دلیل اول برای اینکه مردم آنچه را می خواهند به دست نمی آورند، این است که آنها نمی دانند چه می خواهند. برای آدم های پولدار کاملاً واضح است که دنبال ثروت هستند و در خواسته خودشان متزلزل نیستند و کلاً متعهد به ایجاد ثروت هستند. آنها تا آنجایی که اخلاقی، قانونی و عاقلانه است، هر آنچه را برای به دست آوردن پول لازم است انجام می دهند.

آدم های پولدار پیام های درهمی را به عالم نمی فرستند ولی آدم های فقیر می فرستند.
آدم های فقیر دلایل زیادی برای این عقیده دارند که پولدار شدن ممکن است یک دردسر بشود. به همین ترتیب آنها صد در صد مطمئن نیستند که واقعاً می خواهند ثروتمند شوند. هم پیامی که به عالم می دهند و هم پیامی که به دیگران می دهند، گیج کننده است. چرا این حالت اتفاق می افتد؟ چون پیامی را که به خودشان می دهند، گیج کننده است.
این واقعیت دارد که شما همیشه آنچه را می خواهید و در حال عملکردش هستید به دست می آورید. البته موردی را که ناخودآگاه می خواهید نه موردی را که به زبان می گویید می خواهید.

 

 تعهد یا آرزومندی در کسب پول و ثروت

اگر شما به پولی که به زبان می گویید آن را طالب هستید و فرصت خوبی برای شماست دست نمی یابید، به این دلیل است که نخست ناخودآگاه ثروت را نمی طلبید و دوم اراده ای به انجام آنچه را موجب به دست آوردن پول مورد درخواست تان می شود، ندارید.
در واقع سه سطح از به اصطلاح خواستن وجود دارد: سطح اول این است که می گویید: (من می خواهم ثروتمند شوم.) یعنی به بیان دیگر (اگر پول از آسمان به دامن من بیفتد آن را می گیرم.) خواستن تنها موردی بیهوده است. آیا تا کنون به این نکته توجه کرده اید که خواستن لزوماً منجر به داشتن نمی شود؟ ضمناً به این هم توجه کنید که خواستن بدون داشتن، به خواستن بیشتر هم منجر می شود، چون خواستن تبدیل به یک عادت شده است و فقط با خودش پایان می یابد و دایره ای را به وجود می آورد که به هیچ جا نمی رسد. پول با خواستن تنها به دست نمی آید. چگونه می شود درستی این ادعا را ثابت کرد؟ با یک بررسی ساده؛ میلیاردها نفر می خواهند آدم پولداری شوند ولی تعداد خیلی کمی پولدار می شوند.
سطح دوم از خواستن این است، (من ترجیح می دهم آدم پولداری باشم.) این مطلب ایجاب می کند که برای پولدار شدن تصمیم گرفته شود. انتخاب کردن انرژی قوی تری دارد و دست به دست می گردد تا واقعیت را به وجود آورد.
سطح سوم از خواستن این است، (من متعهد به پولدار شدن هستم.) تعریف کلمه (متعهد) در انگلیسی عبارت است از خود را دربست صرف موردی کردن، یعنی اینکه بدون عقب نشینی کردن هر آنچه را به دست آورده اید، صد در صد برای دست یافتن به پول اختصاص بدهید.

یعنی هر آنچه در این راه لازم است و به هر مدت که باشد برای رسیدن به پول انجام بدهید.
این روش سربازهاست؛ نه عذری، نه اگر و اما و شایدی و نه شکستی در این راه وجود ندارد.

روش سرباز ساده است؛ آدم پولدار شدن به جان من بسته است؛ من متعهد به پولدارشدن هستم. سعی کنید این جمله را به خودتان بگویید، (چه چیزی نمایان خواهد شد؟) برای بعضی احساس قدرت و اختیار و برای بعضی دیگر احساس رعب و دلهره.
بیشتر مردم هیچ وقت به معنای واقعی به خودشان تعهد نمی کنند که آدم پولداری شوند.
اگر از آنها بپرسید: (مایلید شرط ببندید که تا ده سال دیگر آدم پولداری می شوید؟) بیشتر آنها جواب خواهند داد: (اصلاً) این تفاوتی است که بین آدم پولدار و آدم فقیر وجود دارد.
دقیقاً به این دلیل که مردم واقعاً خود را به پولدار شدن متعهد نمی دانند. آنها پولدار نیستند و به احتمال زیاد هیچ وقت هم پولدار نخواهند شد.
بیشتر مردمی را که من می شناسم وضعیت مالی موفقی ندارند زیرا برای آنچه که مایلند انجام دهند و آنچه را مایلند به خطر بیندازند و آنچه را مایلند تحریم کنند، محدودیت قائل می شوند. آنها معتقد به این هستند که مایلند هر کاری که لازم باشد انجام دهند اما هنگام مواجهه با پرسش های عمقی تری که از آنها می کنیم، متوجه می شویم که آنها قید و بندهای زیادی برای آنچه مایلند انجام دهند قرار می دهند.

آدم پولدار شدن مثل قدم زدن در پارک نیست و هر کس بگوید هست یا کلاً بیشتر از منمی داند یا استحکام شخصیتی درستی ندارد. من به تجربه دریافته ام پولدار شدن به تمرکز، دلیری، دانش، تخصص، تلاش کامل، بینشی مخالف با سکون و البته به ذهنی تنظیم شده برای پول و آدم پولدار شدن نیاز دارد. شما نیز باید از صمیم قلب باور کنید که می توانید ثروت را ایجاد کنید و کاملاً هم شایسته آن هستید. تکرار می کنم معنی این حرف آن است که اگر کاملاً و حقیقتاً متعهد به ایجاد ثروت و پول نیستید، شانسی برای به دست آوردن آن نخواهید داشت.

آیا مایلید شانزده ساعت در روز کار کنید؟ آدم های پولدار این طور هستند. آیا مایلید هفت روز هفته را کار کنید و از بیشتر تعطیلات آخر هفته صرف نظر نمایید؟ آدم های پولدار این طور هستند. آیا مایلید دیدن خانواده و دوستان را برای خود تحریم کنید و از تفریحات و سرگرمی ها بگذرید؟ آدم های پولدار این طور هستند. آیا مایلید روی همه وقت و انرژی خود خطر کنید و سرمایه خود را بدون هیچ تضمینی برای برگشتن آن به کار بیندازید؟ آدم های پولدار و ثروتمند این طور هستند. آدم های پولدار برای یک مدت کوتاه که اغلب به درازا می انجامد، در کمال امید حاضر و آماده هستند تا تمام موارد گفته شده را انجام دهند. شما هم حاضر هستید؟ ممکن است شما خوش شانس باشید و نخواهید مدت زیادی کار سخت انجام دهید و همه موارد را برای خودتان تحریم کنید. شما می توانید چنین خواسته ای را هم آرزو کنید ولی مطمئنم که نمی شود روی آن زیاد حساب کرد. تکرار می کنم آدم های پولدار به میزان کافی حاضر به انجام دادن هر کاری که لازم باشد هستند.

جالب است این نکته را متذکر شوم که وقتی شما متعهد به کاری شدید، دنیا با تعظیم کردن از شما حمایت می کند. یکی از متن های تحسین شده که سیاحت گری به نام دبلیو.اچ.موری در خلال یکی از اولین اکتشافات هیمالیا به صورت زیر نوشته است:

(تا انسان خود را به چیزی متعهد نداند همیشه تردید، دودلی، نقطه ضعف و ناتوانی برایش وجود دارد. با هر کاری که شروع یا برای اولین بار برایش ایجاد می شود، یک حقیقت اساسی وجود دارد که غفلت کردن از آن ایده ها و برنامه های بی شماری را برای او از بین می برد و آن این است: لحظه ای که کسی خودش را کاملاً متعهد می نماید عنایت خداوندی نیز به جریان می افتد. زمانی که تصمیمی صادر شود، جریان کاملی از رویدادهای مختلف و هر نوع وقایع غیرمنتظره، دیدارها و کمک های مهم که فرد حتی به خواب هم نخواهد دید، در راه او به وجود می آیند.)

به عبارت دیگر، عالم شما را یاری، هدایت و حمایت خواهد کرد و حتی معجزاتی را برای شما به وجود می آورد، ولی شرط آن این است که متعهد شوید!

 

 تعهد یا آرزومندی در کسب پول و ثروت

 

 ۲راهکار برای یک آدم پولدار

 • عبارت کوتاهی را در مورد اینکه چرا پولدار شدن برای شما مهم است بنویسید؛ دقیق بنویسید.
 • با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده که مایل است از شما حمایت کند، ملاقات کنید و به او بگویید که می خواهید نیروی تعهد را به منظور ایجاد موفقیت(۴کیفیت مهم برای دستیابی به موفقیت) بزرگ تر در خودتان ایجاد نمایید. دست خود را روی قلبتان بگذارید و به چشمان این شخص نگاه کنید و این جمله را تکرار کنید: من… (اسم خودتان را بگویید) بدین وسیله متعهد می شوم تا تاریخ….یک آدم پولدار و ثروتمند یا بیشتر از آن شوم. به شخص مورد نظر بگویید: (من به تو ایمان دارم.) بعد بگویید: (متشکرم)
  احساس خود را قبل و بعد از دادن تعهد بررسی کنید. اگر حس آزادی به شما دست داد در مسیر خود قرار دارید. اگر کمی احساس ترس کردید در مسیر قرار دارید.
  اگر از انجام آن نگرانی برایتان به وجود نیامد هنوز در حالت عدم تمایل برای انجام دادن هر چه لازم باشد یا در این حال هستید که با خود می گویید من نیازی به انجام دادن این مورد عجیب غریب ندارم. در هر یک از این حالت ها که باشید، اجازه دهید به شما یادآوری کنم که راهی را که در زندگی برای خود در پیش داشته اید، شما را به این حالتی که الان دارید رسانده است.

نتیجه:
پس بنابراین در رابطه با پول، میان آدم پولدار و فقیر تفاوت وجود دارد که این تفاوت فقط مختص به وجود و عدم پول نیست بلکه ریشه در باورها، اعتقادات و ویژگی های ما دارد و در آخر، این ویژگی ها تعیین کننده ی پولداری و بی پولی ما می شوند. یکی از اولین گام ها برای کسب پول و تبدیل به آدم پولدار شدن آگاهی از این تفاوت ها و ویژگی هاست.

در این مقاله به ۲تفاوت مهم میان انسان پولدار و فقیر پرداختیم؛

 • آدم های پولدار با هدف ایجاد ثروت و برنده شدن با پول بازی می کنند اما آدم های فقیر با هدف بازنده نشدن و امنیت خاطر با پول بازی می کنند.
 • آدم های پولدار متعهد به ثروتمند شدن هستند اما آدم های فقیر آرزومند پولدار شدن هستند.

حتی اگر جزء دسته ی آدم های فقیر باشیم با آگاهی به این ویژگی ها و تفاوت ها می توانیم به سمت کسب ثروت، پول و پولدار شدن حرکت کنیم و با بازسازی باورها و ویژگی های خود از انسان فقیر به سمت انسان پولدار تغییر کنیم.

3.5 11 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

69 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
6 ماه قبل

👏👏👏

6 ماه قبل

عالی بودید مثل همیشه

6 ماه قبل

من کارگاه شفای زخمتون رو خریدم و خیلی راضی بودم عالی بود

6 ماه قبل

چه مقاله زیبا و پر نکته ای حتما باید این نکات اجرا بشه

6 ماه قبل

همیشه از مقالاتتون درس میگیرم🤩🤩