10 نشانه خیانت در زنان

10 نشانه خیانت در زنان

مقدمه:
چرا از خیانت در زنان کمتر صحبت می شود ؟

مردی تعریف می کرد: ” زمان زیادی است که همسرم صمیمیتی که در گذشته با من داشته است را ندارد.

رفتارهای جدید پیدا کرده است و به بی توجهی های من اعتراض و شکایتی ندارد.”

آیا اینها نشانه های خیانت در زنان است؟

چه نشانه های دیگری در خیانت زن به شوهر، وجود دارد؟ و….

ممکن است بپرسید چرا باید نشانه های خیانت زن به شوهر را بدانم؟

اگر خواهان یک رابطه ی خوب هستید اما در روزهایی قرار دارید که کیفیتی را در رابطه تجربه نمی کنید، مدام به همسر خود شک دارید و گیج شده اید، این نشانه ها می توانند برای آگاه شدن در زندگی زناشویی به شما کمک کنند و شما را از سردرگمی نجات دهند تا بتوانید به دنبال تصمیم و راه حل مناسب برای پیش بردن رابطه تان باشید. قسمتی از حل مسئله ی خیانت، شناسایی و فهمیدن خود مسئله هست.

معمولاً از خیانت در زنان کمتر صحبت می شود و در این مقاله قصد داریم در رابطه با خیانت در زنان و همچنین شرایطی که موجب خیانت مردان می شوند، صحبت کنیم.

نشانه های خیانت در زنان چیست؟

برای تشخیص خیانت در زنان و مردان، نشانه هایی وجود دارد اما اینها فقط نشانه هایی برای کمک به تشخیص و همچنین شناخت و آگاهی در رابطه ی عاطفی است.
لازم است بدانید که هر کدام از این نشانه ها اگر در هر جایی دیده شوند به این معنا نیست که حتما و قطعا به شما خیانت می شود و باید توجه کنید که آیا این نشانه ها استمرار و مداومت دارند یا نه؟
بعد از دیدن این نشانه های خیانت، لازم است به گفتگو بپردازید.

10نشانه ی خیانت در زنان عبارتند از:

1. از نشانه های خیانت زن به شوهر:  این است که به خانه و زندگی خود اهمیتی نمی دهند یعنی مسائل مربوط به خانه داری برای آنها کم اهمیت می شوند.

2. از دیگر نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر، این است که اغلب تمایلی به برقراری رابطه جنسی با همسر خود ندارد و از نظر عاطفی برای برقراری رابطه جنسی تلاشی نمی کنند حتی ممکن است از برقراری رابطه، فرار کنند و درخواست های همسرشان پس بزنند.

3. یکی دیگر از نشانه های خیانت در زنان این است که به شوهر خود اهمیتی نمی دهند و حتی نسبت به بی توجهی همسرشان هیچ گونه شکایتی ندارند.

4. زنانی که در حال خیانت هستند اغلب بر روی کوچک ترین مسئله ای به دنبال بهانه هستند و یا به هر شکلی خواهان اتمام رابطه هستند. این یکی دیگر از نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر خود است.

5. از نشانه های خیانت در زنان این است وقتی که بحث و موضوعی میان آنها رخ می دهد، تمایل به سازگاری و انعطاف پذیری ندارند و تلاشی برای حل مشکل خود نمی کنند.

6. زنان وقتی در رابطه ی عاطفی خود خیانت می کنند، مدام به دنبال فرار از همسر یا شوهر خود هستند و به دنبال فرصت برای برقراری رابطه با فرد سوم هستند و از تنهایی های خود شکایت ندارند، این یکی دیگر از نشانه های خیانت زن به شوهر است.

دقت کنید شاید شریک عاطفی شما انسانی باشد که کمتر شاکی می شود و انتظارات زیادی ندارد و این شاکی نبودن، همیشه دلیلی بر خیانت زن نیست بلکه باید به ویژگی های شریک عاطفی خود و همچنین استمرار این نشانه توجه شود.

7. صحبت کردن در مورد فردی خاص به شکل پرتکرار از دیگر نشانه هاست. به عبارتی یکی از نشانه های احتمالی خیانت در زنان، صحبت کردن زیاد آنها در مورد ویژگی های یک فرد خاص است.

8. پیدا کردن رفتارهای جدید یکی دیگر از نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر خود است.

به طور مثال، قبلاً رسیدگی به ظاهر خود را نادیده می گرفتند اما الان در حال رسیدگی زیادی به خود هستند.

این ویژگی رسیدگی به خود جنبه های مثبت هم دارد و حتی می تواند یکی از رفتارهایی باشد که زن برای بهبود کیفیت رابطه اش در حال ایجاد کردن آن است.

9. از نشانه های خیانت زن متاهل به شوهر خود این است که دچار فراموشکاری زیاد می شوند و جزئیات را در رابطه با همسر خود به یاد نمی آورند.

10. یکی از مهم ترین نشانه های خیانت در زنان، از بین رفتن صمیمیت است در واقع تمایلی به ایجاد صمیمیت و هر گونه گفتگویی که در آن صمیمیت باشد را ندارند.

ویژگی ها و شرایطی که موجب خیانت مردان می شوند؟

شرایطی وجود دارند که می توانند موجب خیانت مردان در زندگی زناشویی و رابطه شوند.این ویژگی ها و شرایط از دلایل احتمالی خیانت مرد به زن است به عبارتی این عوامل می توانند تمایل چندهمسری در مردان را تشدید کنند و موجب خیانت مرد به زن شوند.

6عاملی که ممکن است موجب خیانت مردان شوند عبارتند از:

  •  مردانی که خواهان داشتن فرزند هستند: اگر یک مرد متاهل نتواند از همسرش بچه دار شود، ممکن است جستجوی جدیدی را آغاز کند.
    برخی مردان برای اثبات خود و برای تداوم نسل، خود را ملزم به داشتن فرزند می دانند.

احساس رضایت و اطمینان یکی از احساس های ضروری انسان است که البته عشق و دوست داشتن از پایه های اساسی رسیدن به این احساس اطمینان است. از طرفی قانون بقا و تداوم نسل یکی از باورهایی است که در اعماق مغز انسان ها حک شده است و داشتن فرزند، یکی از همان انواع حس رضایت خاطر و اطمینان است. اگر انسان این امکان را نداشته باشد، یا عواملی جلوی این امر را بگیرد، شدیداً دچار استرس و احساس نارضایتی و بی اعتمادی می شود.

  •  زن هایی که به خودشان توجه نمی کنند: یکی از عواملی که ممکن است در خیانت مرد دخیل باشد، زن هایی هستند که به خودشان از نظر ظاهری و مراقبت از خود توجهی ندارند.

این دلیل یا دلایل، توجیهی برای خیانت و زشتی این عمل نیستند فقط عواملی هستند که می توانند در این امر تاثیرگذار باشند و شناخت آنها به زن و مرد در موضوع خیانت در رابطه کمک می کند تا بتوانند این مسئله را حل کنند.

  •  ازدواج اول، بدون عشق و علاقه انجام شده باشد: مردانی که به شکلی با زنی که دوست نداشته اند مجبور به ازدواج شده اند، اگر در سال های اول به این موضوع توجه چندانی نکرده باشند، با گذشت زمان، احساس می کنند دوست دارند در کنار زن مورد علاقه شان باشند و زنی را دوست داشته باشند و این در شرایطی است که به همسرشان علاقه ای پیدا نکرده باشند و احساس دوست داشتن، شکل نگرفته باشد.

وقتی عشق و علاقه ای نباشد، در چنین شرایطی، مرد با اینکه همسر اولش را دوست ندارد، صرفاً چون مادر بچه هایش است، نمی تواند او را رها کند، با این وجود حتی اگر برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای نداشته باشد، ممکن است روزی با فرد مورد نظرش رو به رو شود.

  •  مردانی که وضع مالی آنها نسبت به گذشته خوب شده است: مردی که بعد از یک مقطع زمانی، وضع مالی خوبی پیدا کرده و امکانات او رو به افزایش گذاشته، چنانچه همسرش وضعیت ثابت و مشابه گذشته را داشته باشد، تشویق می شود که ازدواج مجدد داشته باشد و همسری مناسب با وضعیت فعلی خود انتخاب کند.
  •  زنانی که مردان را تهدید می کنند: زنانی که از رفتار همسران خود ناراضی و ناراحت می شوند، سعی می کنند آنها را در گوشه دیوار گیر بیندازند و به او حمله کنند و به این ترتیب بی مهری، سردی و بی تفاوتی بین آنها حاکم می شود و مرد بعد از یک مدت پل ها را خراب می کند.
  •  یادآوری دائمی خیانت توسط زن: خیلی از زنان، با تکرار دائمی این سول که نکند پای زن دیگری در میان است؟ یا خیانت در کار است؟ و حساب پس گرفتن از همسرشان، حس علاقه و توجه مرد را نسبت به زن دیگر بیدار می کنند و با یادآوری دائمی زنی دیگر، مردی را که تا امروز حتی فکرش را هم نمی کرده که به همسرش خیانت کند، ناخودآگاه بدون این که متوجه باشند، به توجه نشان دادن به زنان دیگر تشویق می کنند.

به همین دلیل، زنانی که به همسرانشان مشکوک هستند، بدون اینکه او را متوجه این حس خود نمایند، باید به تنهایی مسئله را حل کنند. در غیر این صورت، آنچه از آن می ترسند، حتی اگر تا آن روز تنها یک تصور بوده باشد، به واقعیت می پیوندد.

نتیجه:
پس اگر در رابطه ی عاطفی و زندگی زناشویی نسبت به مسئله ی خیانت درگیر و سردرگم هستید و مدام شک می کنید، لازم است نسبت به نشانه های خیانت در زنان و همچنین شرایطی که ممکن است یک مرد خیانت کند یا خیانت مرد را تشدید می کنند، شناخت پیدا کنید.
شناسایی مسئله، قسمت مهمی از حل خیانت است که باید نسبت به آن آگاه شوید.

نشانه هایی که در خیانت زنان گفته شد، علامت ها یا سرنخ های رایجی است که برای شناسایی وجود دارند اما لازم است به تکرار و تداوم آنها دقت کنید و ویژگی های شریک عاطفی خود را در نظر بگیرید. این نشانه ها به این معنا نیست که ابزاری برای شک بیمارگونه ی شما شوند بلکه در صورت ایجاد مشکل، نشانه هایی برای شناسایی و کمک هستند که مطمئناً به کار شما می آیند.

شرایط و عواملی هم که خیانت مردان را تشدید می کنند، توجیهی برای خیانت نیستند بلکه عوامل رایجی هستند که برای حل مسئله ی خیانت در ابتدا لازم است شناسایی شوند تا بتوانید اگر عامل به وجودآورنده هستند برای رفع آنها تلاش کنید تا در نتیجه رابطه ای خوب را تجربه کنید. بعد از شناسایی مسئله ی خیانت می بایست به احساس ارزشمندی خود بپردازید.

در رابطه هایی که خیانت پیش می آید معمولاً باورهای مربوط به احساس ارزشمندی در شما دچار تخریب می شود که لازم است درصدد به دست آوردن و بازسازی این باورها برآیید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

110 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا
4 ماه قبل

عالی بود

فاطمه بیات
4 ماه قبل

دست شما درد نکنه استاد مفید بود

زیبا
4 ماه قبل

هروقت خانم دیگ بهتون گیر نداد و از دیر اومدناتون شاکی نبود حتما یک مشکلی پیش اومده

حسین
4 ماه قبل

نمیشه قطعا بگیم کسی ک این رفتار هارو داره حتما خیانت کار هستش ولی درسته اکثر کسانی ک خیانت می‌کنند این ویژگی هارو دارند

ساره حاجیوند
4 ماه قبل

مفید بود ممنون از مقاله خوبتون