نشانه های خیانت در زنان

10 نشانه خیانت در زنان، نشانه های زن خیانتکار

برخی از آقایان با این مشکل مواجه هستند که زمان زیادی است که همسر آن‌ها دیگر صمیمیتی که در گذشته با آن‌ها داشته است را ندارد. همچنین ممکن است زن رفتارهای جدید پیدا کرده است و بی توجهی از خود نشان دهد. در چنین وضعیتی آقایان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا این رفتارهای نشانه‌های خیانت زن به مرد است؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که نشانه‌های زن خیانتکار و حالات بعد از خیانت به چه نحوی است؟ به منظور پاسخ به این سوال با ما همراه شوید تا در این مورد صحبت کنیم که خیانت چیست و زنان خیانتکار چه نشانه‌هایی دارند؟

نشانه‌های خیانت در زنان چیست؟

برای تشخیص خیانت در زنان و مردان، نشانه‌های مختلفی وجود دارد. البته نکته مهم این است که این موارد تنها نشانه خیانت زنان بوده و به معنا قطعی بودن آن نیست. به همین خاطر اگر این نشانه‌ها را در هر جایی دیدید، به این معنا نیست که حتماً و قطعاً به شما خیانت می‌شود و باید توجه کنید که آیا این نشانه‌ها استمرار و مداومت دارند یا نه؟ در صورت مشاهده نشانه‌های زن خیانت کار بهتر است تا به جای رفتارهای تهاجمی با همسر به گفتگو پرداخته و تلاش کنید تا متوجه دلایل خیانت زنان شده و رفتار مناسب با چنین مشکلی را انتخاب کنید. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین نشانه‌های خیانت در زنان آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نشانه‌های خیانت در زنان چیست؟

عدم توجه به مسائل خانه و زندگی

یکی از نشانه‌های خیانت زن به شوهر این است که زن به خانه و زندگی خود اهمیتی نمی‌دهند یعنی مسائل مربوط به خانه داری برای آنها کم اهمیت می‌شوند.

عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

از دیگر نشانه‌های خیانت زن متاهل به شوهر، این است که اغلب تمایلی به برقراری رابطه جنسی با همسر خود ندارد و از نظر عاطفی برای برقراری رابطه جنسی تلاشی نمی‌کنند حتی ممکن است از برقراری رابطه، فرار کنند و درخواست‌های همسرشان پس بزنند.

عدم توجه و اهمیت دادن به شوهر

یکی دیگر از نشانه‌های خیانت در زنان این است که به شوهر خود اهمیتی نمی‌دهند و حتی نسبت به بی توجهی همسرشان هیچ گونه شکایتی ندارند.

عدم توجه و اهمیت دادن به شوهر

بهانه گیری و تلاش برای اتمام رابطه

در اکثر مواقع زندگی بعد از خیانت بسیار سخت خواهد شد. زنانی که در حال خیانت هستند اغلب بر روی کوچک‌ترین مسئله‌ای به دنبال بهانه هستند و یا به هر شکلی خواهان اتمام رابطه هستند. این یکی دیگر از نشانه‌های خیانت زن متاهل به شوهر خود است.

عدم سازگاری و انعطاف پذیری

از دیگر علایم زن خیانت کار این است وقتی که بحث و موضوعی میان آن‌ها رخ می‌دهد، تمایل به سازگاری و انعطاف پذیری ندارند و تلاشی برای حل مشکل خود نمی‌کنند.

فرار از شوهر

زنان وقتی در رابطه عاطفی خود خیانت می‌کنند، مدام به دنبال فرار از همسر یا شوهر خود هستند و به دنبال فرصت برای برقراری رابطه با فرد سوم هستند و از تنهایی‌های خود شکایت ندارند، این یکی دیگر از نشانه‌های خیانت زن به شوهر است.

دقت کنید شاید شریک عاطفی شما انسانی باشد که کمتر شاکی می‌شود و انتظارات زیادی ندارد و این شاکی نبودن، همیشه دلیلی بر خیانت زن نیست بلکه باید به ویژگی‌های شریک عاطفی خود و همچنین استمرار این نشانه توجه شود.

فرار از شوهر

صحبت در مورد یک فرد خاص به شکل مکرر

صحبت کردن در مورد فردی خاص به شکل پر تکرار از دیگر نشانه‌های انواع خیانت است. به عبارتی یکی از نشانه‌های احتمالی خیانت در زنان، صحبت کردن زیاد آن‌ها در مورد ویژگی‌های یک فرد خاص است.

به وجود آمدن رفتارهای جدید

پیدا کردن رفتارهای جدید یکی دیگر از نشانه‌های خیانت زن متاهل به شوهر خود است. به طور مثال، قبلاً رسیدگی به ظاهر خود را نادیده می‌گرفتند اما الان در حال رسیدگی زیادی به خود هستند. این ویژگی رسیدگی به خود جنبه‌های مثبت هم دارد و حتی می‌تواند یکی از رفتارهایی باشد که زن برای بهبود کیفیت رابطه اش در حال ایجاد کردن آن است.

فراموشکاری

از نشانه‌های خیانت زن متاهل به شوهر خود این است که دچار فراموشکاری زیاد می‌شوند و جزئیات را در رابطه با همسر خود به یاد نمی‌آورند.

از بین رفتن صمیمیت در رابطه

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خیانت در زنان، از بین رفتن صمیمیت است در واقع تمایلی به ایجاد صمیمیت و هر گونه گفتگویی که در آن صمیمیت باشد را ندارند.

از بین رفتن صمیمیت در رابطه

ویژگی‌ها و شرایطی که موجب خیانت مردان می‌شوند؟

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که خیانت ممکن است از سوی مرد یا زن انجام شود. شرایطی وجود دارند که می‌توانند موجب خیانت مردان در زندگی زناشویی و رابطه شوند. این ویژگی‌ها و شرایط از دلایل احتمالی خیانت مرد به زن است به عبارتی این عوامل می‌توانند تمایل چند همسری در مردان را تشدید کنند و موجب خیانت مرد به زن شوند. از مهم‌ترین عواملی که ممکن است موجب خیانت مردان شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر یک مرد متاهل نتواند از همسرش بچه دار شود، ممکن است جستجوی جدیدی را آغاز کند. برخی مردان برای اثبات خود و برای تداوم نسل، خود را ملزم به داشتن فرزند می‌دانند.

احساس رضایت و اطمینان یکی از احساس‌های ضروری انسان است که البته عشق و دوست داشتن از پایه‌های اساسی رسیدن به این احساس اطمینان است. از طرفی قانون بقا و تداوم نسل یکی از باورهایی است که در اعماق مغز انسان‌ها حک شده است و داشتن فرزند، یکی از همان انواع حس رضایت خاطر و اطمینان است. اگر انسان این امکان را نداشته باشد، یا عواملی جلوی این امر را بگیرد، شدیداً دچار استرس و احساس نارضایتی و بی اعتمادی می‌شود.

از سوی دیگر یکی از عواملی که ممکن است در خیانت مرد دخیل باشد، زن‌هایی هستند که به خودشان از نظر ظاهری و مراقبت از خود توجهی ندارند. این دلیل یا دلایل، توجیهی برای خیانت و زشتی این عمل نیستند فقط عواملی هستند که می‌توانند در این امر تاثیرگذار باشند و شناخت آنها به زن و مرد در موضوع خیانت در رابطه کمک می‌کند تا بتوانند این مسئله را حل کنند.

مردانی که به شکلی با زنی که دوست نداشته اند مجبور به ازدواج شده اند، اگر در سال‌های اول به این موضوع توجه چندانی نکرده باشند، با گذشت زمان، احساس می‌کنند دوست دارند در کنار زن مورد علاقه شان باشند و زنی را دوست داشته باشند و این در شرایطی است که به همسرشان علاقه‌ای پیدا نکرده باشند و احساس دوست داشتن، شکل نگرفته باشد.

وقتی عشق و علاقه‌ای نباشد، در چنین شرایطی، مرد با اینکه همسر اولش را دوست ندارد، صرفاً چون مادر بچه‌هایش است، نمی‌تواند او را رها کند، با این وجود حتی اگر برنامه ریزی از پیش تعیین شده‌ای نداشته باشد، ممکن است روزی با فرد مورد نظرش رو به رو شود.

مردی که بعد از یک مقطع زمانی، وضع مالی خوبی پیدا کرده و امکانات او رو به افزایش گذاشته، چنانچه همسرش وضعیت ثابت و مشابه گذشته را داشته باشد، تشویق می‌شود که ازدواج مجدد داشته باشد و همسری مناسب با وضعیت فعلی خود انتخاب کند.

لازم به ذکر است که زنانی که از رفتار همسران خود ناراضی و ناراحت می‌شوند، سعی می‌کنند آنها را در گوشه دیوار گیر بیندازند و به او حمله کنند و به این ترتیب بی مهری، سردی و بی تفاوتی بین آنها حاکم می‌شود و مرد بعد از یک مدت پل‌ها را خراب می‌کند.

خیلی از زنان، با تکرار دائمی این سوال که نکند پای زن دیگری در میان است؟ یا خیانت در کار است؟ و حساب پس گرفتن از همسرشان، حس علاقه و توجه مرد را نسبت به زن دیگر بیدار می‌کنند و با یادآوری دائمی زنی دیگر، مردی را که تا امروز حتی فکرش را هم نمی‌کرده که به همسرش خیانت کند، ناخودآگاه بدون این که متوجه باشند، به توجه نشان دادن به زنان دیگر تشویق می‌کنند.

به همین دلیل، زنانی که به همسرانشان مشکوک هستند، بدون اینکه او را متوجه این حس خود نمایند، باید به تنهایی مسئله را حل کنند. در غیر این صورت، آنچه از آن می‌ترسند، حتی اگر تا آن روز تنها یک تصور بوده باشد، به واقعیت می‌پیوندد.
ویژگی‌ها و شرایطی که موجب خیانت مردان می‌شوند؟

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با نشانه‌های خیانت زنان آشنا کنیم. اگر در رابطه عاطفی و زندگی زناشویی نسبت به مسئله‌ی درگیر و سردرگم هستید و مدام شک می‌کنید، لازم است نسبت به نشانه‌های خیانت در زنان و همچنین شرایطی که ممکن است یک مرد خیانت کند یا خیانت مرد را تشدید می‌کنند، شناخت پیدا کنید.

شناسایی مسئله، قسمت مهمی از حل خیانت است که باید نسبت به آن آگاه شوید. نشانه‌هایی که در خیانت زنان گفته شد، علامت‌ها یا سرنخ‌های رایجی است که برای شناسایی وجود دارند اما لازم است به تکرار و تداوم آنها دقت کنید و ویژگی‌های شریک عاطفی خود را در نظر بگیرید. این نشانه‌ها به این معنا نیست که ابزاری برای شک بیمارگونه شما شوند بلکه در صورت ایجاد مشکل، نشانه‌هایی برای شناسایی و کمک هستند که مطمئناً به کار شما می‌آیند.

شرایط و عواملی هم که خیانت مردان را تشدید می‌کنند، توجیهی برای خیانت نیستند بلکه عوامل رایجی هستند که برای حل مسئله‌ی خیانت در ابتدا لازم است شناسایی شوند تا بتوانید اگر عامل به وجود آورنده هستند برای رفع آنها تلاش کنید تا در نتیجه رابطه‌ای خوب را تجربه کنید. بعد از شناسایی مسئله‌ی خیانت می‌بایست به احساس ارزشمندی خود بپردازید. در رابطه‌هایی که خیانت پیش می‌آید معمولاً باورهای مربوط به احساس ارزشمندی در شما دچار تخریب می‌شود که لازم است درصدد به دست آوردن و بازسازی این باورها برآیید. شرکت در دوره آموزشی با خیانت چه کنیم به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که چگونه خیانت را ببخشیم یا در مواجه با خیانت باید چه رفتاری انجام داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

110 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا
6 ماه قبل

عالی بود

فاطمه بیات
6 ماه قبل

دست شما درد نکنه استاد مفید بود

زیبا
6 ماه قبل

هروقت خانم دیگ بهتون گیر نداد و از دیر اومدناتون شاکی نبود حتما یک مشکلی پیش اومده

حسین
6 ماه قبل

نمیشه قطعا بگیم کسی ک این رفتار هارو داره حتما خیانت کار هستش ولی درسته اکثر کسانی ک خیانت می‌کنند این ویژگی هارو دارند

ساره حاجیوند
6 ماه قبل

مفید بود ممنون از مقاله خوبتون