مدیر سایت 3 سال قبل

سلام یکی کمکم کنه .حالم خیلی بده از خودم متنفرم ‌حوصله هیچکیو ندارم .با غذا خوردن بیش از اندازه از دست خودم ناراحتم ‌هر چی با خودم حرف میزنم فایده نداره

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام به شما🌻
مرسی که برای کمک گرفتن به ما اعتماد کردید🙏🏼
یکی از دلایلی که از آدما متنفر میشیم، حال و احساسمون رو درک نمی کنیم و نمی فهمیم و مدام فکر می کنیم و نشخوار ذهنی داریم این هست که شما به کارگاه اومدید و یه حجمی از آگاهی به شما رسیده و
نمی تونید نسبت به خودشناسی و حال بدی که دارید بی خیال بشید اما برای حرکت کردن هم مقاومت دارید، در واقع درون شما یه کشمکش و تضاد به وجود اومده که هم تمایل دارید به سمت بهبودی و حال خوب برید و از یه طرف ذهنتون مقاومت میکنه و نمی خواید پیش برید.
مقاومت یعنی تمام موانع ذهنی و بیرونی که جلوی حرکت شما رو به سمت مسیر فردیت و خودشناسی، می گیره.
و اینجا یکی از مقاومت های شما این هست که ذهنتون، افکار مختلفی رو به شکل نشخوار ذهنی تولید می کنه و افکارتون، احساستون رو میسازه در واقع وقتی افکار شما به سمت منفی جلو میره، احساسات شما به شکل حال بد حاصل میشه.
و کاری که لازمه انجام بدید تا این مقاومت شکسته بشه این هست که تمام ذهنیات خودتون رو روی کاغذ بیارید تا در وهله ی اول تخلیه ی روانی بشید و بعد شروع کنید به نوشتن و شناسایی اینکه چرا از خودتون متنفرید و شاید هم توی مرحله ی اول نوشتن تمام احساسات و چراهایی که الان براتون روشن نیست، شفاف میشه و متوجه میشید که توی چه حالی هستید.
در واقع با نوشتن احساسات و ویژگی ها و باگ های خودتون به این می رسید و درمیارید که چرا توی همچین حال و ارتعاشی هستید چه باگ هایی مسبب حال بد شماست و اجازه نمیده زندگی خوب رو تجربه کنید.
اینها جمله های مقاومت و حرکت نکردن هست که میگه؛ نمی دونم چمه؟، حال هیچ کسی رو ندارم، از خودم بدم میاد.
از خودمون بدمون میاد چون توان روبه رو شدن با خودمون رو نداریم و این از دروغ های ذهن شماست مطمئنا زمانی که به این مسیر وارد شدید حتما توان رو به رو شدن با خودتون رو هم دارید.
نخواید که همه ی مشکلات و مسائلتون رو با هم حل کنید شاید یه موردی که ما آدما رو از خودمون، همون خود تاریکمون، دور میکنه اینه که یه دفه میخوایم همه چیز حل بشه.
تا زمانی که توی ذهنتون به حرف زدن ادامه میدید مقاومت ها و حال بدتون شکسته نمیشه.
حرکت و عمل به شما کمک میکنه.
همین کمک گرفتن شما و عمل کردنتون(آشتی و شروع نوشتن) اولین حرکت شما به سمت شکستن مقاومت هاست.
از حال و احساستون نترسید، معمولا هر فردی وقتی وارد حیطه ی آگاهی و خودشناسی میشه در ابتدا دچار به هم ریختگی و آشفتگی میشه و این آشفتگی نشونه ی این هستش که قراره یه تخریبی به ساختن برسه.
بهتون توصیه می کنم مقاله های هم وابستگی و مقاله های مقاومت رو در وب سایت ما مطالعه کنید.
به خصوص مقاله ی هم وابستگی چیست؟ و مقاله ی نشانه های مقاومت.
و توصیه ی آخر بسته ی آموزشی مقاومت و مشیت الهی.