پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات عمومیچرا رویاپردازی میکنیم
Helia 3 سال قبل

سلام ودرود بر گروه من حقیقی

من خیلی کارهامو به عقب میندازم چون خیلی سخت جلوم جلوه میدن بسته رهایی از مقاومت گرفتم و متوجه شدم اینکه من میرم مثلا موزیک گوش میدم یا با یه شخص ساختگی ذهنم رویاپردازی میکنم همه جوره رویای جنسی و…، . خودش مقاومت برا انجام ندادن کارهام ،اما چرا من بایه شخص رویا پردازی میکنم وبهش فکر میکنم این از احساس بی ارزش بودن منه ؟
من توخونواده جامعه یادگرفتم برااینکه منو تایید کنن وازبقیه برتر باشم باید بتونم خودمو خوب جلوه بدم و به اصطلاح خودنمایی کنم همیشه.و میبینم تمام افکار ساختگی ذهنم من برااینه که به همه بقبولونم من ازهمه برترم ومنم هستم چون توکودکی خیلی تحقیر شدم بخاطر این خلا درونی من کنترل افکارمو ندارم وفکرم باهرچیزی میره . من کارگاه شفای زخمها نیومدم ونمیدونم عمق زبزنم و چطوری پرسش وپاسخ ازخودم داشته باشم ، چطوری ازاین خیال پردازی ها واحساس خودکم بینی رها بشم ؟
عذر میخام طولانی شد🙏

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
پیشنهاد میکنم در اولین کارگاه شفای زخم هایی که امسال برگزار میکنیم حتما شرکت کنین چون تنها کارگاه شفای زخم ها هست که میتونه به شما خیلی زیاد کمک کنه که باگ ها و زخم هاتونو در بیارید و شفاشون بدین .
اما به طور کلی میتونم به شما بگم اینکه شما دائم در رویا به فردی فکر میکنید یکی از دلایلش این میتونه باشه که شما بر این باور هستید که برای خوشبخت شدن ،  برای رسیدن به جایی ، برای یک زندگی جدید ، برای رسیدن به استقلال و هزاران دلیل در زندگیتون حتما باید یک شریک داشته باشین و حتما باید ازدواج کنید البته که این باور ، باور غلطی هست که از کودکی در ذهن ما جاسازی شده توسط خانواده و جامعه . باید زخم هاتون رو که از طریق این باور غلط خوردین در بیارین یعنی ببینید که کجا این باور باعث شده شما همینطور بدون تغییر بمونید باعث شده زخمی بشید و روش شفادهی زخم هاتون هم فقط از طریق کارگاه شفای زخم ها ممکن میشه . و البته بگم که به قول خودتون که گفتین این نوعی از بی ارزشی و احساس کافی نبودن هم به حساب میاد چرا که ارزش شما  به درون شماست نه به آدم هایی که قرار هست کنار شما قرار بگیرند شما باید به احساس ارزشمندی درونی برسید تا به این آگاهی برسید که خودتون به تنهایی برای خودتون کافی هستید .
در مورد رویا پردازی در هر موردی که باشه باید بگم رویاپردازی بد نیست ولی اینکه شما بشینین و فقط به رویاهاتون فکر کنین باعث نمیشه رویا های شما محقق بشه بلکه باید برای رسیدن به رویاهاتون  حرکت کنید .