mina 3 سال قبل

سلام – وقتتون بخیر- چطور میشه فرافکنی که دیگران روی آدم کردند رو بهشون پس داد؟ فرافکنی که باعث شده که احساس بی ارزشی کنه

مدیر سایت پاسخ داده شده 3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
شما مسئول شفادهی افراد دیگر نیستید و باید به پذیرش این موضوع برسسید و برای شفادهی دیگران تقلا نکنید . آن صفات و ویژگی های روشنی که به شما نسبت داده می شود را درون خودتان باور کنید و نگاه قضاوت گر و مقایسه ای خود را کمرنگ کنید . چون شما نگرش مقایسه و قضاوت ذهنی و یا شاید نگاه از بالا به پایین را درون خود دارید در نتیجه ویژگی مقایسه گر بودن و باور نداشتن این فرد شما را آزار می دهد یا ناراحت می کند . پس اگر ویژگی خوبی هم به شما نسبت داده می شود آن را با تمام وجو پذیرا باشید تا شاید با پذیرش شما این ویژگی و باور به دیگری نیز منتقل شود . این می تواند تنها کمکی باشد که در حق دیگری می توانید انجام دهید .

mina پاسخ داده شده 3 سال قبل

با سپاس از پاسخ دهی تون، گویا سئوالم کاملا واضح نبود. اون صفات مثبت هستند و اون فرد از دوران نوجوانی به من تاکید میکنه که تو پشتکارت خوبه بااستعدادی و باهوشی از ایران برو. من احساس میکنم اون این صفات را در خودش نمیبینه و در مواجهه با من خودش را کمتر میدونه و نگاه از پایین به بالا داره و چون یکی از نزدیکان من هست خیلی دلم میخواد این موضوع درش شفا بگیره و من هم از اینگونه بودن نگرش اون اذیت نشم. من چه طور می تونم این موضوع را حل کنم؟

1 پاسخ
بهترین پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
آن ویژگی که کسی به شما نسبت داده یا روی شما فرافکنی کرده را اول شناسایی کنید که کجاها شما آن ویژگی را داشته اید و ندیده اید و بعد از پذیرش و دیدن آن ویژگی ، عملکرد متفاوتی رو پیش بگیرید یعنی علاوه بر پذیرش آن ویژگی و سرکوب نکردنش دیگر بر طبق آن ویژگی رفتار نکنید . 
موفق و پیروز باشید .