پرسش و پاسخدسته بندی: خودشناسیایمان و اعتماد به مشیت الهی
پریسا نصیری 3 سال قبل

سلام در خصوص اینکه خودمون رو بسپاریم کاملا به مشیت الهی….  اینجا ذهنم درگیر این موضوع میشه که برای این سپردنه من باید چیکار کنم؟  اصلا آیا من باید کاری انجام بدم؟  از کجا بفهمم توی موقعیت های مختلف زندگی چه انتخابی کنم؟  وقتی نمیدونم باید چیکار کنم هیچ کاری انجام ندم؟؟؟

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام به شما🌻
سپردن به معنای این هست که ما هر کاری رو که در حیطه ی اختیار و توانمون هست انجام بدیم در حدی که بلد هستیم حتی یه جاهایی لازمه کمک بگیریم و هر آنچه در اختیار ما نیست و از حیطه ی اختیاراتمون خارج هست رو بسپاریم.
برای انجام کارهایی که در حد توان و اختیار ما نیست، زور نزنیم و اصرار نکنیم.
سپردن به معنای هیچ کاری انجام ندادن توی هر شرایطی نیست، لازمه تا اونجایی که می تونیم از منابع خودمون استفاده کنیم و نتیجه رو بسپاریم به مشیت الهی.
مثلاً جایی که باید انتخاب کرد رو لازمه انتخاب کنید چون شما در هر صورت حتی با انتخاب نکردن هم در حال انتخاب هستید، اگر براتون سخته لازمه از آدمی که اهلش باشه یعنی متخصص، مشاور، کوچ یا راهبر کمک بگیرید تا حیطه ی اختیاراتتون را به کار بگیرید.
سپردن یعنی دخالت نکردن در انجام کارهایی که به ما ربط نداره، یعنی کارمون رو انجام بدیم و در حال ادامه دادن زندگی باشیم بدون هیچ اصرار و حرصی.
وقتی در حال جریان داشتن در زندگی و عملکرد باشیم، مشیت الهی نشونه هاش رو سر راهمون قرار میده تا توی عملکرد نباشید ، متوجه نمیشید.
با آرزوی بهترین ها برای شما🙏🏼🌻