Marsal 2 سال قبل

سلام و وقت بخیر
اینکه آقای قورچیان میگن جز ایمانی زندگی کردن راهی نیست و ایمانی زندگی کردن خیلی راحت تر از ایمانی زندگی نکردنه و … واسه همه افراد صدق میکنه یا فقط واسه آدمایی که بیدار شدن؟
من احساس میکنم اگه روح بیدار بشه دیگه یه تعادل پایدار رو پیدا کردی و خودتو به در و دیوار هم بزنی روحت دوباره تو رو برمیگردونه به همون نقطه تعادل بیداری که یه بار تجربه اش کردی پس واسه چنین فردی قطعا ایمانی زندگی کردن راحت تره چون اصلا نمیتونه غیر ایمانی زندگی کنه اما کسی که روحش بیدار نشده تعادل ناپایدار داره و هر لحظه با یه چیزی به شادی و به زعم خودش به تعادل میرسه و همینطوری هم خوشه واسه خودش و اصلا نمیخواد ایمانی زندگی کنه و واقعا هم با همه سختیهاش این مدل زندگی رو ترجیح میده و راضیه!! آیا اینجا هم میشه گفت واسه این آدم هم ایمانی زندگی کردن بهتر و راحت تره؟!
 

1 پاسخ
مدیر سایت 2 سال قبل

سلام
وقتتون بخیر باشه
ایمانی زندگی کردن برای همه راحت‌تر است اگر که به خداوند اعتماد کنند و واقعا بخواهند و بپذیرند که می‌خواهند ایمانی زندگی کنند .
در موردِ بیداریِ معنوی هم خدمتتون عرض کنم که با بیداریِ روح تفاوت دارد و روح همیشه بیدار است و بیداری برای روح اصلا معنی نمی‌دهد .
زمانی که به بیداریِ معنوی می‌رسیم بسیار مهم است که هشیار زندگی کنیم و همیشه سطحِ هشیاریِ خود را بالا نگه داریم و در فریبِ ذهن نرویم که چون الان به بیداریِ معنوی رسیده‌ایم دیگر هرکاری خواستیم می‌توانیم انجام دهیم و ما دیگر گمراه نمی‌شویم و به انحراف نمی‌رویم ، نه ! این یک تصور کاملا اشتباه است و خیلی از انسان‌ها با این فکر ، بسیار زیاد دچارِ اشتباه و انحراف در مسیر شده‌اند .
ما بعد از اینکه به بیداریِ معنوی می‌رسیم ، آنقدر زندگیمان کیفیت پیدا می‌کند که فقط می‌خواهیم این کیفیت و اصالت را زندگی کنیم ولی بازهم هستند کسانی که به بیداریِ معنوی رسیده‌اند ولی با پایبند نبودن به خودشان و تعهداتشان کم‌کم از مسیر منحرف شده‌اند و بعد از مدتی متوجه می‌شوند که چقدر از راه را اشتباه آمده‌اند و چقدر به خودشان و زندگیشان خسارت وارد کرده‌اند .
کسانی هم که هنوز به بیداریِ معنوی نرسیده‌اند نمی‌شود موردِ قضاوت قرار داد که چه کیفیتی از زندگی را در حالِ سپری کردن هستند ولی در موردِ آنها هم می‌توان گفت که اگر به بیداریِ معنوی رسیدند شاید دیگر نخواهند به کیفیتِ قبل زندگی کنند و مسیرِ ایمان را انتخاب کنند .
در کل این موضوع آنقدر وسیع است که بحث کردن در موردِ آن زمانِ زیادی را نیاز دارد و باید تمامِ جوانبِ قضیه موردِ بررسی قرار بگیرد .
در پناه خداوند باشید .