پرسش و پاسخدسته بندی: شفای زخمعدم احساس ارزشمندی در روابط
مدیر سایت 4 سال قبل

سلام به همه خوبان
سوالی ذهن منو درگیر کرده دوست داشتم مطرحش کنم و پاسخ شما رو بشنوم.
من زنی هستم که در زندگی شخصیش بیشتر از یک زن و مادر به همسر و فرزندانش خدمات داده . به نوعی نه تنها مسئولیتهای کامل داخل منزل با من هست بلکه امورات اقتصادی منزل هم با درآمد من میگذره و برنامه ریزیهای کلی خونه و خونواده هم با منه. فشار کار زیادی روم هست و همواره تلاش کردم جای خالی همه کس و همه جیز رو در زندگی ام پر کنم… ناگفته نمونه که همسرم به هیچ زبانی ازم تشکر نمیکنه و از جانب ایشون همبشه خودم رو در کمبود عاطفی و محبت دیدم .
در کارگاه نامه هام رو به ایشون و برای ایشون نوشتم احساس کردم خشم درونی و دلخوریم شفا میگیره و احساس ارامش خواهم کرد. امروز که روز زن و مادره حتی یک جمله حتی یک اشاره نداشتم از ایشون که ممنونم ازت یا روزت مبارک.
ناگهان تمام اون احساس دلخوری و رنجش برگشته .
در دوره های مختلف زندگی ام به شیوه های مختلف روی خودم کار کردم که تونستم در این زندگی بمونم و برای بچه هام مادری کنم. اما هیچ کدوم شفای کامل نبوده امروز هم بعد از گذروندن این دوره دوباره در همین نقطه ام . چرا؟
مبشه در این شرایطی که توصیف کردم بازهم جلوی دلخوری رو گرفت؟
این روابط با این همه اشکال اساسی رو چطور میشه فقط با کار روی خود شفا داد ؟
 و اینکه اساسا این توقع توجه و قدر شناسی رو اصلا نباید داشت ؟ و آیا مبشه به مرحله ایی رسید که اصلا بی نیاز بود از این امر؟
 ممنون مبشم پاسخ شما عزیزان رو بشنوم

Zahra 24m پاسخ داده شده 3 سال قبل

بله دقیقا با اینکه زخمامو دراوردم پیدا کردم اما نه همه رو ٬ من چطوری میتونم از خانواده ای ک درواقع حامی نیست ولی من انتظار دارم درست بشن و حمایتم کنن ٬ فاصله بگیرم و ب سمت خود واقعیم برم ؟ خیلی سخته بنظرم

Zahra 24m پاسخ داده شده 3 سال قبل

من سوالی ک ازتون دارم اینکه من ب شدت خودمو کم میبینم چون تو خانوادم منو کم دیدن و موقعی ک میخوام یه کاری کنم ک حس ارزشمندی بهم بده از اون کار فرار میکنم من باید چیکار کنم ؟ واقعا سختمه . بسته رو فعلا نمیتونم تهیه کنم یه راهکار دیگه لطفا بدین ممنونم .

2 پاسخ
مدیر سایت 4 سال قبل

با عرض سلام و احترام  
شما کارى که باید انجام بدید بعد از دراوردن زخم ها کار کردن روى احساس ارزشمندیتون هستش
همه این کارا رو انجام میدید که خانواده ازتون راضى باشه
اونا خوب و خوشحال باشن
ولى این چیزى نیست که از درون خودتون رو راضى نگه داره و حالتون خوب باشه . همراه با سرزنش هستش و همین احساس ارزشمندیتون رو به حداقل خودش رسونده . تا خودتون از خودتون تشکر نکنید این اتفاق از بیرون نمیفته .
و این که روند شفا و بخشش مرحله به مرحله اتفاق میفته و چیزى نیست که یکباره تموم بشه
به نوشتن ادامه بدید و براى خودتون نامه هاى بخشش رو بنویسید 🌹

مدیر سایت پاسخ داده شده 4 سال قبل

سلام پاسخ رو خوندم.‌متشکرم از پاسخگوییتون اما واقعا من احساس بی ارزشی ندارم . بسیار برای خودم احترام قائلم . ممکنه این احساس در جاهای مختلف متفاوت نمود پیدا کنه؟ ممکنه در روابط کاری و بیرون از منزل با محیط خونه فرق داشته باشه؟

مدیر سایت 4 سال قبل

سلام
بله دقیقا ممکنه جاهاى مختلف نمود پیدا کنه ، همون جاهایى که بار بیش از اندازه برمیدارید و تمام امور زندگى رو سعى میکنید که انجام بدید و خودتون رو نادیده میگیرید
اینا ناشى از اینه که باید روى احساس ارزشمندى بیشتر کار کنید . پیکج آموزشى احساس ارزشمندى رو بهتون توصیه میکنم
دوست عزیز 🌹