سلام ببخشید تو فایل ۳ از بسته احساس ارزشمندی استاد میگن باید با پدر مادر به صلح برسی از یطرفم کلا میگن از اطراف منفی دوری کنین و اگه ارتعاشتون مثبت شد و بالا رفت خود به خود جهان هستی شمارو از پدر و مادرتون دور میکنه الان تکلیف چیه اگه منفی نگر باشن و رومون تاثیر بذارن چطوری برخورد کنیم چطوری به صلح برسیم ؟وقتی دایم با نگرانی هاشون مانع تراشی میکنن چیکار کنیم؟

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام به شما🌻
اینکه گفته میشه از افراد منفی دوری کنید این یک تکنیک هست می تونید شما در رابطه با افراد دیگه انتخاب کنید اما در رابطه با خانواده چون یکی از بخش های اصلی زندگی هست و وجه های اشتراکی زیادی دارید و بیشتر باورهاتون مثل پدر و مادر هست در واقع از اونا این باورها و ویژگی ها رو گرفتید لازمه باهاشون به صلح برسید چون صلح با اونها یعنی صلح با خودتون یعنی پذیرش خودتون. خانواده، آینه ی ما هستن و ویژگی های ما رو نشون میدن. و اینکه در صورتی که نگرانی هاشون و هر ویژگی دیگه ای در اونها شما رو اذیت میکنن یا مانع تراشی میکنن لازمه از خودتون بپرسید چرا انقدر روی شما تاثیرگذارن، اگه میتونن توی شما نفوذ کنن و زندگیتون رو به هم بریزن چه چیزی توی شما اشکال داره؟؟؟
از خودتون بپرسید که شما هم به اندازه ی اونا نگران نیستید و این مانع نمیشه؟
فردی که مصمم و محکم باشه هیچ فرد دیگه ای نمی تونه درونش نفوذ پیدا کنه اما شما به خاطر تاثیرپذیری و میزان وابستگی به خانواده هستش که اذیت میشید و لازمه ویژگی ها و نقص هاتون رو شناسایی کنید و بپذیرید و دنبال ترمیم و بازسازی باشید.
یکی از دلایلی هم که توی بسته ی احساس ارزشمندی گفته میشه، هستی شما رو از پدر و مادرتون دور میکنن این هست که وقتی شما توی مسیر آگاهی و خودشناسی قرار می گیرید و ارتعاشات بالاتر رو تجربه
می کنید، عدم وابستگی به خانواده رو تجربه می کنید و این رهایی و عدم وابستگی به معنای فرار از خانواده و دوری از اونها نیست بلکه درونی این عدم وابستگی رو تجربه می کنید و نسبت به خودتون آگاهی پیدا می کنید، مسئولیت پذیر میشید و انگشت اتهام شما به سمت خانواده نیست.
بهتون پیشنهاد میکنم کارگاه شفای زخم ها شرکت کنید و
هم چنین مقالات هم وابستگی در وب سایت را مطالعه کنید.
با آرزوی بهترینها برای شما🙏🏼🌻