ffff@1 2 سال قبل

سلام
ببخشید من یه سوالی داشتم ممنون میشم توی سایت نذارید این سوال رو و به طور خصوصی جوابم رو بدین بی زحمت. خیلییی ممنونم از جوابتون و نمیدونین چقدر بهم کمک میکنین
من یه مشکلی دارم که نمیدونم از کجا سرچشمه میگیره که تحمل موفقیت و رشد رو ندارم! هر موقع به یه موفقیتی میرسم خیلی زیاد خوشحال میشم و هیجانزده میشم و نمیتونم اون موفقیت رو تحمل کنم! واین مشکل بعد از رسیدن به موفقیت بازدهی منو خیلیی کم میکنه. شاید به خاطر موقعیت های قبلی که قرار داشتم و خوب نبودن این احساس هیجان زیاد وقتی موقعیت خوبی برام به وجود میاد در من ایچاد میشه. شاید هم به دلیلی اینکه سختی ها  و مشکلات اطرافیانم رو میبینم و فکر میکنم من هم باید برای همدردی بدبخت باشم! البته دور و اطرافم آدم های موفق هم زیاد هستن و نمیدونم چرا در درونم این احساس وجود داره که من هم باید مثل خیلی ها که شرایط خوبی ندارن شرایط خوبی نداشته باشم! انگار عذاب وجدان میگیرم از موفق و پولدار بودن.. مثلا من از پارسال که درسم تموم شد و دنبال کار میگشتم خب اول جای معمولی کار کردم بعد استعفتا دادم و دنبال موقعیت بهتر گشتم. کاراموزی رفتم و بالاخره یه جای خوبی رفتم سر کار حدود دو سه هفته اس. انقدر همه چی خوبه و همه چی سر جاشه و کارم و محیطش و همکارام و همه چی حرفه ای و همونجوریه که میخواستم که نمیتونم روی یاد گرفتن و انجام دادن درست تمرکز کنم و همش هیجان دارم و انگار نمیتونم این موفقیت رو تحمل کنم. من اینجا میتونم خیلی پیشرفت کنم و این باور و تحملش برام سخته… لطفا راهنماییم کنین خیلی متشکرم 

1 پاسخ
مدیر سایت 2 سال قبل

با سلام
دوست عزیز مشکل ترس از موفقیت و عدم باور موفقیت در شما ناشی از کم ارزشی های درونی شما دارد زمانی که این باور در شما ایجاد شده که شما لیاقت و ارزش موفقیت و رسیدن به سطوح بالاتر را ندارید.
و زمانی که در راه موفقیت قرار میگیرید و همه چیز خوب پیش می‌رود این هیجان در شما ایجاد میشود که انگار این موفقیت در نتیجه تلاش شما نبوده و فقط بخت و اقبال در این مسیر همراه شماست نه توانایی ها و لیاقت شما.
قسمت دیگر این هیجان ناشی از ترس از موفقیت است که در انسان همانند ترس از شکست وجود دارد و باید با آن مواجه شوید و بر این ترس غلبه کنید، هیجان کاذب هم نوعی ترس و عدم ثبات است و نمود دیگری از آن است.
در وب سایت از مقالات ترس و همچنین بسته آموزشی ترس میتوانید استفاده کنید.
نکته دیگری که در سوال شما دیده می‌شود هم وابستگی است این که چون انسان‌های دیگری در جامعه هستند که شرایط زندگی و کار سختی دارند و این شرایط زندگی دیگران این احساس را به شما منتقل کند که شما نسبت به موفقیت خودتون احساس خوبی نداشته باشید بخشی از تعاریف اولیه هم وابستگی است.
مقالات هم وابستگی، شناخت آن و روش های مقابله با آن در بخش خودشناسی وب سایت قرار دارد که مطالعه دقیق آن به شما شناخت کافی در این مورد خواهد داد.
موفق باشید.