FaEzEhhh 2 سال قبل

با سلام و خداقوت
ببخشید نظر استاد فراز قورچیان راجع به وجود داشتن چشم زخم چیست ؟آیا ایشون هم مثل آخوندا و مراجع تقلید و آیت الله ها به وجود داشتن چشم زخم اعتقاد دارند ؟ فایل یا دوره ای ندارند که در اون در مورد وجود داشتن یا وجود نداشتن چشم زخم هم توضیح داده باشن ؟
[سوالی که ذهنم رو درگیر کرده و میخواستم استاد فراز قورچیان پاسخ بدهند این هست که، آیا اگر فرد هدف و آرزویش را به فردی دیگر بگوید ممکن است از جانب آن فرد چشم بخورد و به خاطر این چشم خوردنش دیگر به آن هدف و آرزویش نرسد؟] (مراجع تقلید و آیت الله ها که میگویند اهداف و آرزوهایتان را به کسی نگویید چون ممکن است چشمتان بزنند ،میخواستم نظر استاد فراز قورچیان رو بدونم)
یک دنیا ممنون از پاسخگوییتون.

1 پاسخ
مدیر سایت 2 سال قبل

باسلام
دوست عزیز چشم زخم مسأله ای است که از زمان های گذشته و متون قدیمی در مورد آن صحبت و بحث شده است در تعالیم دینی نیز در این مورد صحبت شده و احادیث معتبری در زمینه چشم زخم روایت شده است.
استاد قورچیان در مورد چشم زخم بسته یا آموزش خاصی ندارند.
در مورد این نکته که انسان تا اهداف خود را عملی نکرده است در مورد نتایج و ثمرات دست یافتن به آن هدف ( نه مشورت با افراد مورد اعتماد برای رسیدن آن هدف ) نباید گفت و گو کند دلیل مشخصی دارد و آن این است که انسان در ذهن خود دچار حالتی میشود که به آن ارضای ذهنی می‌گویند و فرد بدون آن که به نتیجه خاصی رسیده باشد، احساس رضایت ناشی از رسیدن به آن هدف را در ذهن خود دریافت میکند و مقاومتی در مقابل تلاش بیشتر و حرکت در آن مسیر بوجود می‌آید و از تلاش برای رسیدن به آن هدف باز می‌ماند.
در مورد مقاومت ها، شناخت آن و نحوه غلبه بر آن ها توضیحات کاملی در بسته رهایی از مقاومت در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.