Leylamontazeri 2 سال قبل

سلام، یه هفته س که من دارم رو بسته راهبری جنسی کار میکنم،خیلی وضعم خرابه خیلی،پام خیلی تو پاتلاق شهوت گیره، این پنج هفته پرهیز هم باعث شده خیلی از طرف همسرم تو فشارم،هر ثانیه به عناوین مختلف داره این مسئله رو عنوان میکنه و شاکیه،نمیدونم گیر کردم،دارم به این نتیجه میرسم که تو همه این سالها فقط ابزار جنسی بودم،و بدتر از همه اون سیلی هست که داره تو صورت خودم میخوره،یعنی منم تو این سالها فقط دنبال ابزار ارضای جنسی بودم که الان حس ابزار بودن به من دست داده دیگه،بخدا دلم میخواد خودمو بزنم انقدر که یاد حقارتایی که تو این سالها به خودم و دیگران دادم داره میاد جلو چشمم،فکر میکنم خیلی پروسه راهبری برای من زمان بره و نمیدونم تو این مدت در مقابل همسرم چه رفتاری باید نشون بدم

1 پاسخ
مدیر سایت 2 سال قبل

با سلام
در وهله اول به شما تبریک عرض میکنم بابت این که وارد مسیر راهبری نیروی جنسی شده اید و برای شما پایداری در این مسیر را آرزومندم.
در مورد افراد متاهل و یا در رابطه عاطفی چالش های راهبری نیروی جنسی بیشتر و عمیق‌تر می‌باشد و البته نتایج بسیار درخشانی چه در مورد خودتان و چه در رابطه عاطفی شما خواهد داشت.
در مورد بخش اول سوال شما در ابتدا می‌بایست زخم های مربوط به رابطه خود با همسرتان را شفا بدهید.
آنجا که شما برای پیشبرد اهداف و رسیدن به خواسته های خود از رابطه جنسی استفاده کردید و خودتان از خودتان بصورت ابزار استفاده کردید.
والبته آنجایی که از همسرتان به عنوان ابزار شهوت رانی سواستفاده کردید و بدانید این یک حرکت دوطرفه است.
این نکته مهمی است که باید همه جاهایی که از شهوت استفاده کردید را ببخشید و دیگر اینگونه رفتار نکنید.
مسأله دیگر در مورد همسرتان است که میبایست عشق حقیقی و محبت واقعی را در رابطه عاطفی خود وارد کنید، خشم ها، رنجش ها و کاستی های رابطه خود را ببینید و آن را شفا بدهید تا بجای سواستفاده از رابطه جنسی برای سرکوب و تسکین این خشم و دردها به شفا دادن آن و حل ریشه ای مسأله در درون خودتان بپردازید.
تمام جاهایی که این تفکر در شما بوجود آمده که رابطه جنسی مهمترین ترین بخش زندگی زناشویی و استحکام بخش رابطه است، تعدد رابطه جنسی بهترین درمان مسائل بین زوجین است این که همه مسائل میان زوجین در تختخواب حل میشود و… و شما هم اینگونه عمل کردید را ببخشید و ترک کنید.
رابطه عاطفی خود با همسرتان را از رابطه‌ای جسمانی به رابطه‌ای انسانی سوق بدهید و با صبر و شکیبایی به ایشان توضیح دهید که در چه روالی هستید و چه میکنید و به ایشان هم حق قبول نکردن توضیحات و دلایل خود را بدهید ولی با استحکام بر موضع خود بمانید.
بخشی از اصرارهای همسرتان ناشی از اصرار خودتان بر شهوت رانی و سو استفاده از رابطه جنسی است که در طول زندگی مشترک انجام دادید و این نکته مهمی است که ابزار ارتباطی شما با همسرتان رابطه جنسی بوده و ایشان حس میکنند که با قطع این رابطه شما را از دست داده اند با پاکسازی رابطه خود و دادن این اطمینان به ایشان که در رابطه عاطفی خود متعهد و پایبند هستید و با دادن عشق و محبت پاک به ایشان قطعاً ناراحتی و اصرار همسرتان هم به درک متقابل تبدیل میشود.
این نکته که زشتی عمل شهوت رانی خود را دیده‌اید از خودتان عصبانی و ناراحت هستید و نسبت به واقعیت آن آگاه شده اید بخشی از روال شفا است و نشان از درست بودن مسیر دارد.
پس این نکات را ببینید در مسیر شفای این زخم ها باشید و از خداوند درخواست کمک و شفا داشته باشید
مطمئنا با پایداری، صلح و تلاش به بهترین نتیجه خواهید رسید.