saeedehpardis 3 سال قبل

درود بر شما
آقای قورچیان در عرایضی که تا به حال در مورد خودارضایی در لایوها داشتن موردی را مطرح کردن که برای من ابهام داشت.
ایشون فرمودن که افرادی که مربی مهدکودکها هستن برایشان تعریف کرده اند که بچه ها پنهان از چشم دوستان یا مربی خود دستشان روی آلت تناسلی شان هست. و وقتی ببینن دیگران متوجه شده اند شرمگین می شون و دستشان را برمی دارند.
حال نکته اینجاست که بچه 3 تا 5 ساله شاید مسائل جنسی را درک نکند پس چرا شرمگین می شود. درست است که فرمودن باید غریزه را تربیت کرد اما من این پارادوکس شرم کودک در عین بی خبری از لذت جنسی را درک نکردم. و اینکه چگونه باید با کودک رفتار کرد؟
سپاس از پاسخی که می دهید
موفق باشین

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
در مورد این سوالتون که فرمودین چگونه باید با کودک رفتار کرد باید بگم که اصلا نباید نسبت به این رفتار کودک عکس العمل و یا خشم نشان دهید . به هیچ عنوان نباید کودک را سرزنش کنید یا احساس گناه به او بدهید . چرا که عکس العمل اولیه شما نسبت به کودک بسیار تاثیرگذار بوده و در ذهن کودک باقی می ماند . در این مواقع کودک را به سمت کارهایی که دوست دارد انجام بدهد هدایت کنید .  به طور کلی اگر برای کودکان فعالیت های روزانه مفیدی برنامه ریزی کنید که بتوانند سرگرم شوند اینکار را تکرار نخواهند کرد چون سرگرمی های دیگر جایگزین میشود و کلا این موضوع را از یاد خواهند برد البته این فقط در صورتی اتفاق می افتد که عکس العمل اولیه شما در برخورد با کودک باعث نشود او حساس تر یا جریح تر شود .
در مورد اینکه فرمودین کودکان مسائل جنسی را درک نمیکنند :
درست است که کودکان مسائل جنسی را درک نمیکنند اما چون از این کار به صورت غریزی لذت می برند اینکار را انجام می دهند .
علت اینکه شرمگین می شوند هم این است که : در کودک 5 ساله وجدان شکل گرفته است و او احساس میکند که کار درستی انجام نمی دهد در نتیجه واکنشش در مقابل دیگران احساس شرم و خجالت است و سعی می کند از دیگران مخفی شود .
کتابهای زیادی در زمینه نحوه برخورد با کودکان در زمینه روابط جنسی موجود هست که میتواند به شما کمک کند .
موفق و پیروز باشید

saeedehpardis پاسخ داده شده 3 سال قبل

سپاس گزارم گرامی

saeedehpardis پاسخ داده شده 3 سال قبل

سپاس گزارم گرامی