پرسش و پاسخدسته بندی: معناارزش دادن به کار
mehrnoosh 3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .من یه سوالی دارم راجع به کار کردن اون کاری که من علاقه دارم به انجامش مربوط به فشن هست که  طبیعتا ظاهر توش نقش مهمی داره . در صورتی که من دلم نمیخواد این موضوع باعث بشه ادما رو از روی ظاهرشون قضاوت کنم و احساس میکنم اینجوری جنبه ی ظاهری همه چیز برام مهم میشه و روشون تمرکز می کنم و من نمیدونم چجوری باید کار کنم تو این زمینه که اون ارزش معنوی  و بهش بدم به این کار علاقه دارم ولی دلم میخواد یه معنایی بهش بدم که ارزش ظاهری قضیه تنها ملاک و مهم نباشه برام و جنبه ی معنوی هم داشته باشه.ولی نمیدونم چجوری باید به این کار معنا داد ؟چون هر وقت که میخوام انجامش بدم مقاومت میاد سراغم با کلی سوال که ارزش معنوی ای که میشه داشته باشه رشته ی فشن چیه؟ بعد منصرفم میکنه دلیلش فکر میکنم همین جنبه ی ظاهریه ای که این حرفه داره س وگرنه علاقه و استعدادم و تو این حرفه میدونم .ممنون میشم کمکم کنید

1 پاسخ
مدیر سایت 3 سال قبل

سلام به شما🌻
اول از همه نسبت به اینکه به این کار علاقه و عشق دارید مطمئن بشید و در صورت اطمینان لازم هست آگاه بشید که هر شغلی در این دنیا جنبه ی مادی داره اما این ما هستیم که لازمه با عشقمون به کار و خدمتی که از طریق اون کار به آدما میدیم بهش ارزش معنوی بدیم.
به طور مثال صاحب یه سوپر مارکت، فروشنده ی مواد خوراکی هستش اما نمیشه گفت چون وسایل مادی و خوراکی میفروشه به این معنا نیست که کارش ارزش معنوی نداره.
وجدان کاری هر آدم و علاقه و عشقی که صرف کارش میکنه تا بهترین خودش باشه ارزش معنوی داره.
مثلا اگر شما از هنر درونیتون و استعدادتون دارید برای رشته ی فشن استفاده می کنید تا به آدما کمک کنید متناسب با یه درون زیبا، ظاهر زیبا بسازن.
در صورتی که کار شما به دور از وجدان و علاقه و عشق باشه و صرفا انسانها رو مادی و ظاهری ببینید، کارتون ارزش معنوی نداره.
یعنی این شما هستید که لازمه ارزش ها و باورهاتون رو نسبت به کار یا هر چیز دیگه ای بسازید.
و اینکه معنوی بودن به دور از شیک بودن، تمیز بودن و خوش لباس بودن نیست.
از خودتون بپرسید که چه جوری دارم این کار و انجام میدم.
نکته ی دیگه ای که لازم هست بگم اینه که شما به عنوان یه طراح برید ارزیابی رو یاد بگیرید و ارزیابی کنید و اینجوری دیگه قضاوت نیست چون قضاوت با ارزیابی متفاوته و لازمه شما ارزیابی کنید.
به شما بسته ی مقاومت، احساس ارزشمندی و ذهن ثروتمنذ رو پیشنهاد میدم و حتما بسته ی آموزشی انسان در جستجوی معنا رو گوش بدید.
با آرزوی بهترینها برای شما🌹

mehrnoosh پاسخ داده شده 3 سال قبل

ممنونم از راهنماییتون هر چهار بسته رو تهیه کردم